Steven Tyler został oskarżony o napaść seksualną. Miał nakłonić partnerkę do aborcji

Steven Tyler z Aerosmith został oskarżony o napaść seksualną
Steven Tyler z Aerosmith został oskarżony o napaść seksualną
Źródło: Getty Images
Niepokojące wieści płyną zza oceanu. Steven Tyler, lider kultowego zespołu Aerosmith, stanie przed sądem? Julia Holcomb złożyła pozew przeciwko artyście, który wpłynął do sądu w Los Angeles. Kobieta utrzymuje, że będąc nastolatką, była w związku ze Stevenem Tylerem, który wykorzystywał ją seksualnie.

Steven Tyler, a właściwie Steven Victor Tallarico, jest amerykańskim wokalistą i tekściarzem. Wraz z zespołem Aerosmith osiągnął największy sukces spośród formacji rockowych w historii muzyki. W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 3. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader. Zanim dołączył do Aerosmith, śpiewał i grał na perkusji w kilku lokalnych zespołach: Chain Reaction, Strangeurs, William Proud, Chain. Nigdy nie pobierał lekcji śpiewu.

Zespół Aerosmith powstał latem 1970 roku w Sunapee, w stanie New Hampshire. W jego skład wchodzili wówczas: gitarzysta Joe Perry i basista Tom Hamilton, wokalista Steven Tyler, perkusista Joey Kramer i gitarzysty Ray Tabano, którego rok później zastąpił Brad Whitford.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

BEJBIS_ZMUDATRZEBIATOWSKA_URODA
Marta Żmuda Trzebiatowska miała łatkę amantki. Uroda pomaga czy przeszkadza w karierze?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Steven Tyler został oskarżony o napaść seksualną

Jak podaje "Rolling Stone", frontman Aerosmith został oskarżony z powództwa ekspartnerki Julii Holcomb. Steven Tyler miał dopuścić się napaści seksualnej, molestowania oraz celowego zadania emocjonalnego cierpienia osobie nieletniej. Do treści pozwu dotarł magazyn "Rolling Stone". Można w nim przeczytać, że powódka Julia Holcomb utrzymywała intymne stosunki z muzykiem od 1973 roku. Ich relacja rozpoczęła się niedługo po ukończeniu przez nią 16. roku życia. Wówczas Steven Tyler miał 25 lat. Do pierwszego spotkania doszło podczas koncertu Aerosmith w Portland w stanie Oregon. Zgodnie ze słowami kobiety, artysta po wydarzeniu miał rzekomo zabrać ją do hotelowego pokoju, by po rozmowie na temat jej problemów w domu, dopuścić się "różnych aktów przestępczych". O poranku muzyk miał odesłać nastolatkę do domu taksówką.

Mimo że w pozwie Julia Holcomb nie wymienia Stevena Tylera z nazwiska, wiadome jest, że para utrzymywała ze sobą relację. Dodaje natomiast, że mężczyzna miał kupić jej bilet lotniczy do Seattle, a na miejscu dokonać na niej kolejnych aktów seksualnych. Jako że w tym okresie powódka była niepełnoletnia i nie mogła samodzielnie podróżować, Steven Tyler miał rzekomo przekonać rodziców dziewczyny do mianowania go opiekunem prawnym, który miał dbać o edukację i zdrowie. Nie wywiązał się z obietnic, a w zamian miał podawać kobiecie narkotyki i alkohol oraz wykorzystywać.

To jednak nie koniec szokujących doniesień! Julia Holcomb utrzymuje, że zaszła z muzykiem w ciążę, a ten miał ją nakłonić do aborcji. Nastolatka miała wówczas 17 lat. Steven Tyler miał twierdzić, że pożar mieszkania, w którym niedawno uczestniczyli, mógł negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Mimo że lekarze twierdzili inaczej, artysta, jak można przeczytać w pozwie, zagroził kobiecie, że przestanie ją wspierać finansowo, jeśli nie usunie ciąży.

Julia Holcomb wspomniała ponadto, że wówczas nie potrafiła oprzeć się "władzy, sławie i możliwościom finansowym" Tylera. Teraz jest jednak innym człowiekiem. Po rozstaniu z muzykiem poznała męża i jest zagorzałą katoliczką. Żyła spokojnie aż do czasu wydania przez Stevena Tylera biografii, w której lider Aerosmith opisywał relację z 16-latką.

"(...) Rodzice dziewczyny zakochali się we mnie i podpisali dokument przyznający mi opiekę, żebym nie został aresztowany, jeśli wywiozę ją ze stanu. Zabrałem ją ze sobą w trasę..." - można przeczytać w książce. Zdaniem kobiety, jej nazwisko (choć w biografii występuje jako "Julia Halcomb", ale może być to zwykła literówka) zostało wykorzystane bez jej zgody, co naraziło ją na utratę dobrego imienia. Co ciekawe, w innej biografii muzyk wspomniał o nieletniej, którą poznał, gdy ta miała 14 lat. W tej historii pojawia się opis zarówno pożaru, jak i aborcji. Wówczas wspomniana nastolatka została określona jako "Diane".

Wszystkie kobiety Stevena Tylera

Jak przystało na rockmana, Steven Tyler miał bogate życie uczuciowe. Jeden z rankingów, które można znaleźć w sieci, podaje, że wokalista Aerosmith ma na koncie ponad 20 oficjalnych związków. 74-letni muzyk spotykał się m.in. z modelką Elizabeth Jagger, córką Micka Jaggera i Jerry Hall; piosenkarką Jo Jo Laine, Deborah Benson; aktorką Lynn Collins; a także Brendą Cooper. Owocem związku z modelką "Playboya" Bebe Buell została córka Liv Tyler, która została aktorką. Zagrała m.in. we "Władcy Pierścieni", tworząc kultową postać Arweny oraz w kasowym hicie "Armageddon", do której piosenkę stworzył właśnie zespół Aerosmith.

Liv Tyler to niejedyne dziecko frontmana Aerosmith. Z Cyrindą Foxe doczekał się córki Mii, a z Teresą Barrick - córki Chelsea Anny oraz syna Taja Monroe Tallarico. W 2014 roku muzyk związał się z młodszą o 40 lat Aimee Preston.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Jeśli doświadczasz lub znasz osobę, która jest ofiarą przemocy, nie wahaj się, tylko poproś o pomoc specjalistę. Pod tymi numerami telefonów znajdują się osoby, które wesprą Cię i jeśli będzie trzeba, przekierują do odpowiednich miejsc, w których otrzymasz dalszą pomoc.

 • 800 120 002 - Niebieska linia dla osób doświadczających przemocy - 24/7
  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych - 14.00-22.00/7
   • 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 24/7

    Autor: Dominika Kowalewska

    Źródło: "Rolling Stone"

    Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości