Syn Krzysztofa Krawczyka otrzyma pomoc. Trafi pod skrzydła uznanych ekspertów

Syn Krzysztofa Krawczyka otrzyma pomoc. Będzie śpiewał
Syn Krzysztofa Krawczyka otrzyma pomoc. Będzie śpiewał
Źródło: MWMEDIA
Krzysztof Krawczyk Junior wiele w życiu wycierpiał. Wypadek z przeszłości zaważył na jego dalszym życiu. Nie dość, że nie mógł się samodzielnie utrzymać, to jego marzenie o karierze wokalnej zostało całkowicie zaprzepaszczone. Przynajmniej tak mu się wydawało... Ktoś podał mu pomocną dłoń. Co zmieniło się w życiu syna Krzysztofa Krawczyka?

Krzysztof Krawczyk Junior jest osobą z niepełnosprawnością. Od 30 lat cierpi na nieuleczalną padaczkę pourazową, powstałą wskutek udziału w spowodowanym przez swojego ojca wypadku. Gwiazdor polskiej piosenki zasnął za kierownicą i rozbił fiata, którym jechał z synem i żoną.

Leon Myszkowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Leon Myszkowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"

W jakich warunkach żył syn Krzysztofa Krawczyka?

Rok temu reporterzy "Uwagi!" nakręcili reportaż o życiu Krzysztofa Juniora. Pokazali, w jakich warunkach mieszkał syn zmarłego artysty. W zajmowanym wspólnie z dalszą rodziną mieszkaniu Krzysztof Igor Krawczyk zgromadził cały swój dobytek w jednym pokoju.

"Często, żeby zrobić wiele normalnych rzeczy, na przykład wziąć prysznic, idę do kogoś. W ciągu dnia albo chodzę po mieście, albo idę do jakiejś znajomej osoby, ale ile tak można?"- mówił przed kamerami w styczniu 2021.

Śpiewającego mężczyznę można było spotkać na ul. Piotrowskiej w Łodzi. Występował też z Trubadurami w Mrągowie. Jego marzenie związane z muzyką wspiera Studio Integracji przy jednym z Domów Kultury w Łodzi.

"Widać, że chłopak ma talent, bo śpiewa duszą. Cały czas, tylko nie mogłem zrozumieć jego rozkojarzenia. On po prostu nie wie, co ma zrobić ze swoim życiem, co go zaprowadzi do rodziny, której on praktycznie nie ma" - stwierdził Krzysztof Cwynar, muzyk i opiekun artystyczny Krzysztofa Juniora.

Syn Krzysztofa Krawczyka otrzyma pomoc. Spełni się jego marzenie

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Krzysztof Cwynar wierzy, że syn Krzysztofa Krawczyka może jeszcze osiągnąć sukces. Muzyk ma doświadczenie. Sam wielokrotnie uczestniczył w Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Współpracował z takimi gwiazdami jak Anna German, Irena Santor czy Jerzy Połomski.

Chcę porozmawiać i dogadać się z wykładowczynią Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi na wydziale wokalnym - Renatą Danel. Marzę, by mi pomogła, by Krzyś miał regularne lekcje z emisji głosu. Chcę wykorzystać to, że mimo tych wszystkich przykrych przygód, które go spotkały, on nie stracił głosu
- zapewnił w rozmowie z "Faktem".

Renata Danel to polska piosenkarka, kompozytorka, także autorka tekstów piosenek i pedagog. Pisała piosenki dla siebie i innych artystów, m.in. dla zespołu Familia, Ryszarda Rynkowskiego, Ewy Śnieżanki, zespołu Vox. Jej wychowankami są m.in. Kasia Cerekwicka, Andrzej Lampert, Jakub Molęda.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości