Teatr Kamienica zamieścił oświadczenie. Wyjawiono życzenie Emiliana Kamińskiego

Teatr Kamienica wydał oświadczenie w sprawie repertuaru
Teatr Kamienica wydał oświadczenie w sprawie repertuaru
Źródło: MWMEDIA
Emilian Kamiński prowadził wraz z żoną Justyną Sieńczyłło Teatr Kamienica. Był wspaniałym artystą - aktorem i reżyserem spektakli. Doskonale odnajdywał się również w roli dyrektora. Miłośnicy Teatru Kamienica wspominają jego gościnność. Wyjawiono wolę aktora, która ma związek z repertuarem jego ukochanej Kamienicy.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, o poranku, Teatr Kamienica poinformował o śmierci swojego dyrektora.

"Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach… Pogrążeni w cierpieniu rodzina i pracownicy teatru" - przeczytaliśmy na Facebooku.

Maciej Musiał o rodzinie, miłości i planach
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Teatr Kamienica wydał oświadczenie po śmierci Emiliana Kamińskiego

Emilian Kamiński uruchomił prywatną scenę w 2009 roku. Zanim Teatr Kamienica rozpoczął swoją działalność, aktor długo szukał odpowiedniego miejsca. Przez pięć lat zbierał fundusze potrzebne do rozkręcenia inwestycji. Zmarły artysta nie tylko czuwał nad zarządzaniem teatrem, ale reżyserował sztuki i sam w nich grał. Po jego śmierci fani zastanawiali się, czy scena teatralna przetrwa i jak będzie teraz wyglądał repertuar.

Teatr Kamienica wydał oświadczenie na Facebooku.

Szanowni Widzowie, w związku z wieloma zapytaniami informujemy, iż zgodnie z wolą dyrektora Emiliana Kamińskiego, repertuar Teatru Kamienica pozostaje bez zmian. Twoja umiłowana Kamienica gra i grać będzie zawsze. Dla ciebie dyrektorze...
- przekazano widzom.

Fani żegnają Emiliana Kamińskiego. Jak go wspominają?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oświadczenie Teatru Kamienica skłoniło widzów do zwierzeń. Miłośnicy talentu Emiliana Kamińskiego rozpaczają po jego śmierci.

"Klasa, kultura, interesujący człowiek, hołubił polskość — tradycję i kulturę, pokochałam go jako mała dziewczynka po obejrzeniu jakiegoś spektaklu w telewizji [...] Ciekawy i piękny człowiek. Wielka strata dla świata kultury…" - to jeden z komentarzy pod oświadczeniem Teatru Kamienica.

"Serca wielbicieli talentu i osobowości pana Emiliana pękły wczoraj na milion kawałków" - podkreśliła kolejna osoba.

"Myśli wciąż krążą niestrudzenie wokół chwil spędzonych w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest Teatr Kamienica" - dodali inni.

"W Teatrze Kamienica byłam wielokrotnie na spektaklach i wydarzeniach organizowanych przez różne organizacje Amazonek, osób niepełnosprawnych. Dyrektor Emilian Kamiński miał piękny zwyczaj witania gości i znajdował chwilę na krótką rozmowę" - wspomina go internautka.

Ostatnie zdjęcie Emiliana Kamińskiego zostało opublikowane na fanpage Teatru Kamienica na początku listopada tego roku. Widzimy aktora uśmiechniętego ze swoim pupilem.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości