Tomasz Karolak chce zmienić wiarę. Doznał duchowego oczyszczenia

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Tomasz Karolak chce zmienić wyznanie

Tomasz Karolak w najnowszym wywiadzie zdradził, że zamierza zmienić wiarę. Popularny aktor nie ukrywa, że jest wierzący i bardzo uduchowiony. Jakiś czas temu poleciał nawet do Peru, by w obecności tamtejszych szamanów przejść oczyszczającą ceremonię.

Tomasz Karolak od lat otwarcie mówi o tym, że jest osobą bardzo wierzącą. Aktor kilka razy był na pielgrzymkach, a w ubiegłe wakacje pieszo wyruszył w kierunku jednego z hiszpańskich sanktuariów. W najnowszym wywiadzie gwiazdor polskiego kina ponownie poruszył temat wiary i duchowego oczyszczenia. Niespodziewanie dla wszystkich wyznał przy tym, że zamierza zmienić wyznanie.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Dzieci Tomasza Karolaka pytają go, czy też będą mieć takie życie, jak on
Dzieci Tomasza Karolaka pytają go, czy też będą mieć takie życie, jak on Tomasz Karolak w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedział o swoich dzieciach i ojcostwie.

Tomasz Karolak chce zmienić wyznanie

Tomasz Karolak ostatnio był gościem w podcaście "NieZŁY Pacjent" i w rozmowie z Michałem Figurskim poruszył temat wiary. Aktor zauważył, że w dzisiejszych czasach duchowość jest bardzo modna, szczególnie wśród polskich celebrytów. Gwiazdor uważa, że wiele z nich tak naprawdę tylko pozuje na osoby wierzące.

"Teraz duchowość jest bardzo na czasie. Jeździłem, jak to jeszcze nie było modne, w 1995 roku pierwszy raz byłem w klasztorze. Wszystkie celebrytki, które zajmowały się modą czy innymi pierdołami, nagle organizują warsztaty na Bali" - powiedział.

Co ciekawe, Tomasz Karolak odkrył niedawno, że nie jest katolikiem.

"Okazało się, że jestem protestantem" - przyznał nieoczekiwanie.

Prowadzący rozmowę Michał Figurski dopytywał swojego gościa o sposób, w jaki do tego doszedł. Tomasz Karolak przyznał, że chce w przyszłości zmienić wyznanie.

"Jak zacząłem się interesować tym, to doszedłem do takiego wniosku, że jestem protestantem. Będę zmieniał po prostu wyznanie" - zapowiedział.

Tomasz Karolak doznał duchowego oczyszczenia

Tomasz Karolak na co dzień oddaje się nie tylko modlitwie, ale próbuje także różnych terapii czy technik medytacji i oczyszczenia. W pewnym momencie postanowił skorzystać z wiedzy... szamanów z Peru i wziął udział w ceremonii ayahuaski.

"To jest ceremonia, którą szamani indiańscy odprawiają w Ameryce Południowej. Polecieliśmy do Peru i jak w filmie wzięliśmy udział w takiej ceremonii" - mówił.

Podczas ceremonii pije się ayahuascę, substancję, która zawiera psychodelik o nazwie DMT. Tomasz Karolak opowiadał, że po jej wypiciu był bardzo wrażliwy na światło i "zaczyna się dziać coś bardzo dziwnego". Aktor zaznaczył, że nie jest to narkotyk.

"W ciągu sekundy widzisz multum obrazów, tych najważniejszych często, albo najbardziej traumatycznych ze swojego życia. To trwa pięć godzin. Ja po tych obrazach, które zobaczyłem tej nocy, poszedłem z tym do psychologa i on powiedział mi: 'Aha, to to jest to'. Mówi się, że to jest też przyspieszona terapia. Mi pomógł psycholog i ayahuasca" - tłumaczył.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości