Gwiazdy

Dziennikarz Tomasz Zieliński przekazał smutne wieści. "Zdiagnozowano u mnie chłoniaka"

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Tomasz Zieliński, dziennikarz Eleven Sport, ma raka

Tomasz Zieliński, dziennikarz Eleven Sports, poinformował w mediach społecznościowych, że zdiagnozowano u niego chłoniaka. Jak radzi sobie z chorobą nowotworową?

Tomasz Zieliński to dziennikarz i komentator sportowy. Jest synem Jacka Zielińskiego — byłego piłkarza, a obecnie uznanego trenera. Na swoich profilach w mediach społecznościowych Tomasz Zieliński przekazał bardzo smutne wieści. Chodzi o chorobę nowotworową.

Tomasz Zieliński - dziennikarz Eleven Sports - ma nowotwór

Dziennikarz Eleven Sports przekazał na Instagramie, że zdiagnozowano u niego chłoniaka. Chłoniak to najczęściej spotykany nowotwór krwi. Zajmuje węzły chłonne, śledzionę, szpik kostny, krew oraz inne narządy. Może mieć przebieg agresywny albo przewlekły.

"Zdiagnozowano u mnie chłoniaka. Jest to choroba nowotworowa, z którą muszę się zmierzyć. Jutro zaczynam proces chemioterapii, który potrwa co najmniej pół roku" - napisał Tomasz Zieliński.

Leczenie chłoniaka polega na zastosowaniu chemioterapii lub połączenia chemio- i radioterapii. Rokowania przy tego typu nowotworze są dobre. Chłoniak charakteryzuje się wysokim odsetkiem wyleczeń.

"Rokowania są dobre, ja czuje się dobrze zarówno fizyczne, jak i psychicznie. Co jasne na pewien czas znikam z aktywności medialnych. Wracam, jak tylko pozwoli na to zdrowie, do zobaczenia i usłyszenia. Zaraz wracam" - poinformował Tomasz Zieliński.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką

Tomasz Zieliński - kim jest? Wiek, wykształcenie, kariera

Tomasz Zieliński to dziennikarz i komentator sportowy telewizji Eleven Sports oraz Sportklub. Ma 32 lata i pochodzi z Tarnobrzega. Jest synem Jacka Zielińskiego, byłego piłkarza i obecnie trenera znanych polskich klubów piłkarskich takich jak Arka Gdynia, Lech Poznań czy Cracovia. Ma brata Macieja Zielińskiego. Z wykształcenia "Zielu" (pseudonim Macieja Zielińskiego) jest politologiem, ale swoją karierę związał z ukochaną dyscypliną sportową, czyli piłką nożną. W telewizji Eleven Sports komentuje mecze piłkarskie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/Instagram

Pozostałe wiadomości