Upamiętniono Annę Jantar. Natalia Kukulska zaskoczyła fanów mamy?

Autor:
Dagmara
Olszewska
Natalia Kukulska

Natalia Kukulska czekała na mamę na warszawskim Okęciu. Niestety kilka kilometrów dalej, samolot lecący z Nowego Jorku rozbija się, a Anna Jantar znajdująca się na pokładzie, ginie na miejscu. Choć od tej strasznej tragedii minęło już wiele lat, piosenkarka dba o to, by pamięć o jej matce wciąż była żywa. Niedawno w wyjątkowy sposób Natalia Kukulska upamiętniła Annę Jantar.

Anna Jantar w chwili śmierci miała zaledwie 30 lat. Jej kariera właśnie nabierała tempa i zaczęła rozprzestrzeniać się na Stany Zjednoczone. Wyleciała tam tuż po świętach, 27 grudnia 1979 roku. Przez niespełna 3 miesiące koncertowała w klubach polonijnych. Występowała nawet z zespołem Perfect. 14 marca 1980 roku wracała do Polski. Samolot, którym podróżowała, rozbił się około godziny 11:15, zaledwie kilka kilometrów od planowanego miejsca lądowania.

Natalia Kukulska upamiętniła Annę Jantar

Natalia Kukulska od najmłodszych lat znajduje się w centrum zainteresowania mediów. Nazwisko piosenkarki było odmieniane przez wszystkie przypadki. Fani jej twórczości i miłośnicy piosenek jej mamy wyczekują kolejnych wzmianek o tym, jak wielka rodzinna tragedia odmieniła jej życie. Natalia Kukulska podczas jednego z ostatnich spotkań z sympatykami była pytana, czy rozważa rozpoczęcie prac nad filmem o mamie. Zaznaczyła wtedy, że chce ją upamiętnić w inny sposób. Teraz na jaw wyszło, w jaki dokładnie.

Na jednym z bloków mieszkalnych na warszawskich Bielanach pojawił się mural przedstawiający rodziców Natalii Kukulskiej. Malunek wykonał Adam Żebrowski - grafik i przyjaciel piosenkarki. Projekt odwzorował płytę winylową z podobizną Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego i został zwieńczony napisem "Życia mała garść" i autografami artystów.

Miejsce wykonania muralu nie jest przypadkowe. Malowidło pokryło bowiem ścianę budynku przy al. Reymonta 21 w Warszawie, gdzie w latach 70. znajdowało się mieszkanie artystów.

"Data odsłonięcia muralu jest nieprzypadkowa – 11 kwietnia 1971 roku w poznańskim kościele św. Anny - Anna Jantar i Jarosław Kukulski wzięli ślub" - napisał w poście Urząd Dzielnicy Bielany.

Natalia Kukulska o Annie Jantar

Natalia Kukulska wielokrotnie w wywiadach podkreślała, że choć jest niezwykle wdzięczna swoim najbliższym za opiekę, jaką jej zapewnili po śmierci Anny Jantar, w jej życiu brakowało damskiego wzorca, mamy. Jakiś czas temu piosenkarka otworzyła się na ten temat bardziej i w wywiadzie z Martyną Wojciechowską przyznała, że jednym z etapów pogodzenia się z nieustępliwą rzeczywistością była muzyka.

"Nie pamiętam (mamy - przyp. red). Byłam wtedy w ciąży z moją Anią. Zrobiliśmy wtedy taką płytę moja mama moimi oczami. To znaczy wybrałam ulubione piosenki, o każdej coś napisałam, ja nagrałam chyba trzy piosenki, a jedną napisałam właśnie taką, w której zmierzyłam się z tym tematem i napisałam: „Po swojemu ciebie znam. Myślę, że taka mogłabyś być, jaką ciebie stworzyłam, gdy brakowało mi ciebie”. Myślę, że kiedy dziecko traci w takim wieku rodzica, że ma już taką świadomość i w tej pamięci on jest, to rodzic na pewno staje się bohaterem" – powiedziała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW media

Pozostałe wiadomości