Wiesław Gołas zaplanował swój pochówek. Na cmentarzu pojawił się już pomnik

Wiesław Gołas zmarł w ubiegłym roku
Wiesław Gołas zmarł w ubiegłym roku
Źródło: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA
Wiesław Gołas przed śmiercią dokładnie zaplanował to, gdzie zostanie pochowany. Artysta początkowo miał spocząć w Alei Zasłużonych, jednak nie zgodziła się na to jego żona. Teraz okazało się, że aktor wiele miesięcy wcześniej wykupił cmentarną kwaterę na Starych Powązkach.

Wiesław Gołas zmarł 9 września 2021 roku, równy miesiąc przed swoimi 91. urodzinami. Śmierć popularnego aktora przeżywało całe polskie środowisko artystyczne, w tym także członkowie Związku Artystów Scen Polskich. Przedstawiciele organizacji zwrócili się wówczas do wdowy po Wiesławie Gołasie i zaproponowali jej pochówek w Alei Zasłużonych. Maria Krawczyk-Gołas odmówiła, jednak teraz wiadomo dlaczego. Okazuje się, że Wiesław Gołas dokładnie zaplanował swój pogrzeb jeszcze przed śmiercią. 

Wiesław Gołas zaplanował swój pochówek jeszcze przed śmiercią

Wiesław Gołas został pochowany na Starych Powązkach, co było jego życzeniem. "Super Express" dotarł do dokumentów poświadczających, że aktor jeszcze przed śmiercią wykupił tam kwaterę oraz nagrobek. Jak widać, gwiazdor polskiego filmu nie chciał obarczać tym najbliższych. 

Warto podkreślić, że na Starych Powązkach, ponad pół roku po śmierci aktora pojawił się już kamienny nagrobek z wygrawerowanym napisem. Na monumencie zostało także dopisane imię i nazwisko żony Wiesława Gołasa. 

Maria Krawczyk-Gołas w przyszłości zostanie więc pochowana koło męża. Kobieta była drugą żoną aktora, z którą był aż do śmierci. Wiesław Gołas z pierwszą żoną Elżbietą Szczepańską rozwiódł się ponad 50 lat temu. Byli małżonkowie dzielili się wychowaniem córki Agnieszki. 

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować"
Karolina Gruszka to polska aktorka, która niedawno przyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda wzięła udział w kampanii społecznej i stara się edukować społeczeństwo. Jak sama przyznaje, jej przypadłość nie jest tak straszna, jak ją malują.

Wiesław Gołas przez wiele lat miał problemy ze zdrowiem

Wiesław Gołas był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. Ogólnokrajową sławę zyskał dzięki rolom w takich produkcjach jak "Czterej pancerni i pies", "Alternatywy 4", "Poszukiwany, poszukiwana", "Potop", "Hydrozagadka", "Nie ma róży bez ognia" czy "Żona dla Australijczyka". Jego problemy ze zdrowiem rozpoczęły się już 2008 roku, gdy przeszedł zawał serca. 

Zaledwie kilka dni po swoich 90. urodzinach Wiesław Gołas przeszedł udar mózgu. Aktor długo przebywał w szpitalu, jednak kilka miesięcy później jego żona zapewniała, że czuje się dobrze. Gwiazdor miał wówczas mieć jedynie problemy z mówieniem. 

Rok później, 4 września 2021 roku artysta ponownie trafił do szpitala po tym, jak doznał wylewu. Stan Wiesława Gołasa od początku był bardzo poważny i pięć dni później jego rodzina poinformowała o śmierci aktora. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości