Władimir Putin pożegnał królową. Co myślała o nim Elżbieta II? Anegdota z psem wiele wyjaśnia

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Królowa Elżbieta II, Władimir Putin

Królowa Elżbieta II nie żyje. Władimir Putin zareagował na jej śmierć i zwrócił się do nowego króla. Dziennikarze przypomnieli słowa Elżbiety II, które zdradziły, co tak naprawdę myśli o dyktatorze Rosji. Pomógł jej w tym... pies. 

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. Najdłużej panująca monarchini miała 96 lat. Odeszła "spokojnie" w Balmoral. Kondolencje płynęły z całego świata. Również z Rosji.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Władimir Putin zareagował na śmierć monarchini

Smutne wieści z Wielkiej Brytanii obiegły świat w czwartek 8 września. Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła całym światem. Władimir Putin zareagował na tragiczne informacje, przesyłając oświadczenie do Pałacu Buckhingham.

"Najważniejsze wydarzenia w najnowszej historii Wielkiej Brytanii są nierozerwalnie związane z Jej Królewską Mością. Elżbieta II przez wiele dziesięcioleci słusznie cieszyła się miłością i szacunkiem swoich poddanych, a także autorytetem na arenie światowej" - napisał.

W dalszej części zwrócił się do króla Karola III.

"Życzę odwagi i wytrwałości w obliczu tej ciężkiej, nieodwracalnej straty. Proszę o przekazanie słów szczerego współczucia i wsparcia członkom rodziny królewskiej i wszystkim mieszkańcom Wielkiej Brytanii".

Co królowa Elżbieta II myślała o Władimirze Putinie?

Królowa Elżbieta spotkała się z Władimirem Putinem w 2003 roku w Wielkiej Brytanii. Od samego początku to spotkanie nie przebiegało tak, jak powinno. Dyktator spóźnił się na spotkanie z monarchinią 14 minut. Mimo że królowa Elżbieta II nie znosiła spóźnialskich, nie dała po sobie poznać niezadowolenia.

Spotkanie odbyło się w towarzystwie ministra spraw wewnętrznych Davida Blunketta. Minister od urodzenia jest osobą niewidomą, dlatego na spotkanie z królową przybył z psem przewodnikiem. To właśnie obecność czworonoga sprawiła, że monarchini dała znać, co sądzi o dyktatorze Rosji. 

Kiedy Władimir Putin wszedł na spotkanie, dotąd spokojny pies stał się nerwowy. Zaczął warczeć i szczekać. David Blunkett zaczął przepraszać za zachowanie swojego przewodnika.

"Przepraszałem królową, która była gospodynią spotkania. Powiedziałem jej: bardzo przepraszam waszą wysokość za szczekanie mojego psa" - mówił.

Ale nie to było największym zaskoczeniem, a reakcja monarchini. Królowa Elżbieta, która jest ogromną miłośniczką psów, dała do zrozumienia, że zwierzęta wyczuwają złych ludzi.

"Nie ma pan mnie za co przepraszać. Podobno psy mają swoją intuicję, nieprawdaż?" - odpowiedziała na słowa ministra.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości