Zespół Perfect powraca w nowym składzie. Kto zajął miejsce Grzegorza Markowskiego?

Grzegorz Markowski i Patrycja Markowska
Zespół Perfect powraca w nowym składzie
Źródło: MWMEDIA
Grzegorz Markowski zakończył współpracę z kultowym zespołem Perfect już cztery lata temu. Tymczasem zespół powraca w nowym składzie i z nowym repertuarem. Miejsce legendy polskiej sceny muzycznej zajął... jego fan.

Grzegorz Markowski pożegnał się z zespołem Perfect w listopadzie 2019 roku po 40 latach wspólnych koncertów. Od tego czasu występuje rzadko, ale czasami jest zapraszany na scenę przez swoją córkę, Patrycję Markowską. Wspólnie wystąpili na festiwalu w Sopocie. Ich koncerty zawsze spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Viki Gabor opowiedziała o romskich korzeniach
Viki Gabor opowiedziała o romskich korzeniach

Perfect kontynuuje swoją działalność, ale powrót pomniejszonej grupy został opóźniony przez pandemię. Teraz członkowie koncertują z grupą Adrenalina, tworząc eksperymentalny zespół z nowym wokalistą.

Start nowego projektu wiązał się z jeszcze jednym przykrym zdarzeniem. Rozpoczęcie prac nad wspólnym repertuarem utrudniła śmierć Piotra Szudelskiego, wieloletniego perkusisty Perfektu. Wybitny instrumentalista zmarł 22 sierpnia 2022 roku, a jego odejście było dla kolegów ogromnym ciosem.

Adrenalina & Perfekt

Co ciekawe Adrenalina to zespół-fanklub Perfectu, który powstał w 2004 roku. Po niecałej dekadzie istnienia członkowie otrzymali propozycję wspólnego występu. Taką propozycję miał złożyć ówczesny frontman zespołu, Grzegorz Markowski. Panowie wykonali razem utwór "Pepe wróć" z pierwszego albumu zespołu, podczas zjazdu fanklubów w 2013 roku. Teraz okazuje się, że Piotr Skóra zajął miejsce byłego wokalisty w kultowym zespole.

Obecny skład grupy Perfect to zatem: Ryszard Sygitowicz (gitary, piano), Jacek Krzaklewski (gitara), Bartosz "Bratek" Wójcik (gitara), Piotr Skóra (wokal), Adrian Szupke (gitara basowa) i Krzysztof Żurek (perkusja). Pierwszy koncert grupa ma już za sobą, a kolejne występy zaplanowano na 29 czerwca w Bochni. Muzycy wykonują nie tylko największe przeboje Perfectu, ale też nowe kompozycje.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości