Zmarł Angus Cloud, aktor "Euforii". Niedawno pochował ojca i zmagał się z problemami psychicznymi

Angus Cloud nie żyje
Zmarł Angus Cloud, gwiazdor "Euforii"
Źródło: Getty Images
Nie żyje Angus Cloud, 25-letni aktor znany przede wszystkim z roli Fezco w serialu "Euforia" wyprodukowanym dla HBO. Informację o śmierci gwiazdora potwierdziła rodzina. Bliscy młodego artysty są zrozpaczeni. Wyznali, że mężczyzna zmagał się z problemami psychicznymi.

Angus Cloud urodził się 10 lipca 1998 roku w kalifornijskim Oakland. Wychował się w rodzinie o irlandzkich korzeniach. Ukończył Oakland School of Arts i właśnie tam poznał Zendayę, z którą później spotkał się na planie "Euforii". U boku aktorki wcielał się w jedną z głównych ról.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

28042023_SZAFYGWIAZD_PISAREK_SZKOLA
Karolina Pisarek zmagała się z depresją. Rówieśnicy jej nie akceptowali. "Mój świat się zawalił"

Zmarł Angus Cloud, gwiazdor "Euforii"

Angus Cloud w "Euforii" wcielał się w postać Fezco, dilera narkotyków, przyjaciela głównej bohaterki. Był to jego drugi projekt. Zadebiutował w 2021 roku rolą Walkera w niezależnym dramacie "Młodość w North Hollywood". Przed śmiercią pracował na planie dwóch filmów, które zdążył ukończyć. Zobaczymy go jeszcze w produkcjach: "Freaky Tales" i "The Line".

Pogrążeni w żałobie bliscy 25-letniego aktora poinformowali o jego śmierci. Mężczyzna zmarł w rodzinnym domu w Oakland w Kalifornii. Nie ujawniono jeszcze oficjalnej przyczyny zgonu.

"Z najcięższym sercem musieliśmy dziś pożegnać niesamowitego człowieka. Jako artysta, przyjaciel, brat i syn Angus był dla nas wszystkich wyjątkowy na tak wiele sposobów" - przekazała rodzina Angusa Clouda w oświadczeniu opublikowanym na portalu TMZ.

Zaledwie tydzień temu Angus Cloud pochował swojego ojca. Bliscy zmarłego gwiazdora dodali, że Angus zmagał się z problemami psychicznymi. On sam otwarcie o nich mówił.

"Angus był otwarty w temacie swojej walki ze zdrowiem psychicznym i mamy nadzieję, że jego odejście może być przypomnieniem dla innych, że nie są sami i nie powinni sami z tym walczyć w milczeniu" - dodała rodzina aktora.

Na oficjalnym profilu serialu "Euforia" na Facebooku ukazało się zdjęcie Angusa Clouda.

Jesteśmy niesamowicie zasmuceni wiadomością o odejściu Angusa Clouda. Był niezwykle utalentowanym i ukochanym członkiem rodziny HBO i Euforii. Składamy najszczersze kondolencje jego przyjaciołom i rodzinie w tym trudnym czasie
- napisali twórcy serialu na Facebooku.

"Euforia" - o czym opowiada serial obsypany nagrodami?

Bohaterką serialu "Euforia" jest 17-letnia Rue Bennett, która po zakończonym odwyku zastanawia się nad swoją przyszłością. Wkrótce poznaje Jules Vaughn, transseksualną dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się do miasta po rozwodzie swoich rodziców i również szuka swojego miejsca na ziemi. Rue otaczają znajomi z klasy, którzy też zmagają się ze swoimi demonami.

"Euforia" to serial o grupie licealistów szukających tożsamości w skomplikowanym nastoletnim świecie pełnym narkotyków, seksu i traum, w którym ważną rolę odgrywają media społecznościowe, miłość i przyjaźń.

Obsada: Zendaya, Hunter Schafer, Jacob Elordi, Sydney Sweeney, Maude Apatow, Alexa Demie, Barbie Ferreira, Angus Cloud, Eric Dane, Algee Smith, Storm Reid, Nika King, Javon 'Wanna' Walton, Dominic Fike, Austin Abrams, Ali Muhammed, Bruce Wexler, Henry Eikenberry, Zendaya King.

Serial został obsypany wieloma nagrodami, ma na koncie Złote Globy, Emmy, People's Choice, Satelity. Jest ważną produkcją dla współczesnych nastolatków.

Jeżeli przechodzisz kryzys, masz depresję, myśli samobójcze lub znasz kogoś, komu potrzebna jest pomoc - nie czekaj, tylko natychmiast skontaktuj się ze specjalistą. Oto najważniejsze numery telefonów:

800 70 2222 - Centrum Wsparcia Dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym – 24/7

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 24/7

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości