Znamy datę pogrzebu Jana Nowickiego. Jego syn zabrał głos

Znamy datę pogrzebu Jana Nowickiego
Znamy datę pogrzebu Jana Nowickiego
Źródło: MWMEDIA
Jan Nowicki zmarł 7 grudnia 2022 r. Informacja ta wstrząsnęła całym światem filmowym. Niedługo po opublikowaniu informacji w mediach dziesiątki aktorów składało kondolencje rodzinie i publikowali własne wspomnienia z aktorem. Teraz zrobił to jego syn Łukasz Nowicki. Przy okazji poinformował o dacie pogrzebu.

Jan Nowicki był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. Już od pewnego czasu nie mogliśmy go oglądać na ekranie ze względu na pogarszający się stan zdrowia aktora. 7 grudnia na facebookowym profilu Miasta Kowal, którego aktor był honorowym obywatelem, ukazała się informacja o jego śmierci.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Pogrzeb Jana Nowickiego

Niedługo później jego syn potwierdził mediom smutne doniesienia. Jan Nowicki w chwili śmierci miał 83 lata, a na koncie niemal 200 ról w filmowych i teatralnych. Wykreował wiele znakomitych kreacji, które na stałe zapisały się w historii polskiej kinematografii.

W mediach bardzo szybko pojawiły się wspomnienia o aktorze. Wśród nich znalazły się te od Magdaleny Umer, Cezarego Pazury, Olafa Lubaszenki, Haliny Młynkovej czy Anny Muchy. Wszyscy czekali na medialne pożegnanie Jana Nowickiego, przez jego syna Łukasza, jednak ten nie zabierał głosu.

Łukasz Nowicki pożegnał ojca

Aż do teraz. Na jego instagramowym profilu pojawiło się poruszające pożegnanie. Łukasz Nowicki wyjaśnił, dlaczego nie chciał z nikim rozmawiać.

"Wczoraj nie odpisywałem, nie odbierałem telefonów, nie oddzwaniałem. Wczoraj żegnałem się z Tatą. SAM. To był nasz czas. Dziękuje" - napisał.

Prezenter poinformował również o dacie i miejscu pogrzebu Jana Nowickiego.

"Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 14 grudnia w Kowalu. O godz.13.00 Nabożeństwo żałobne w Kościele Parafialnym, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu" - czytamy.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości