Anna Mucha

Anna Mucha skończyła 42 lata. Pokazała odważne zdjęcie

Anna Mucha urodziła się 27 sierpnia 1980 roku w Warszawie. Jest polską aktorką i prezenterką telewizyjną, znana szerokiej publiczności głównie z ról w popularnych polskich serialach i filmach oraz z prowadzenia programów rozrywkowych i edukacyjnych. Zwyciężyła w 10. edycji "Tańca z gwiazdami". 

Edukacja Anny Muchy

Anna Mucha jest absolwentką lI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie. Studiowała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Uczęszczała też na zajęcia z aktorstwa w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku.

Początki kariery Anny Muchy

Mucha uczęszczała na zajęcia teatralne już w szkole podstawowej, a gdy miała 9 lat, zadebiutowała w filmie Andrzeja Wajdy Korczak – zagrała tam Sabinkę, wychowankę Korczaka. Jej pierwszą główną rolą było wcielenie się w postać Karoliny Szymańskiej w filmie "Przeklęta" Ameryka Krzysztofa Tchórzewskiego. Została zauważona dzięki roli Danki Dresner w filmie "Lista Schindlera" Stevena Spielberga. O Annie Musze stało się wtedy głośno, dzięki czemu zaczęła częściej występować w filmach, otrzymywała role w serialach i spektaklach Teatru Telewizji.

Anna Mucha – kariera aktorska

Po mocnym debiucie (Wajda, Spielberg) kariera aktorki nie potoczyła się w kierunku Hollywood. Wystąpiła w wielu filmach, m.in.:

  • "Panna Nikt",
  • "Młode wilki ½",
  • "Chłopaki nie płaczą",
  • "Och, Karol 2",
  • "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3."

Szerszej publiczności jest znana głównie z granej od 2003 roku roli Magdy Marszałek w serialu "M jak miłość". W 2005 roku aktorka wystąpiła w teledysku do piosenki Kayah i Krzysztofa Kiljańskiego "Prócz ciebie nic".

Anna Mucha udziela się również w dubbingu. Zadebiutowała w filmie animowanym "Disco robaczki" (2008), a w "Asteriksie i Obeliksie: Osiedle bogów" (2015) grała Dulcię.

Anna Mucha w programach telewizyjnych

Po ukończeniu zajęć z aktorstwa w Nowym Jorku Mucha wróciła do Polski i uczestniczyła w czwartej edycji programu "Jak oni śpiewają" (2008). W kolejnym roku wzięła udział w dziesiątej edycji "Tańca z gwiazdami". Zwyciężyła w parze z Rafałem Maserakiem, a Kryształową kulę (nagrodę za wygraną) przekazała na rzecz Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

W 2010 była jurorką w piątej edycji programu "You Can Dance – Po prostu tańcz", a w 2020 sędziowała w drugiej edycji programu "Dance Dance Dance".

Ania Mucha i Kuba Wojewódzki

Aktorka w latach 2003–2007 była związana z Kubą Wojewódzkim. Aktorka przez ponad dekadę była związana z Marcelem Sorą – para ma dwoje dzieci, Stefanię (ur. 2011) i Teodora (ur. 2014). Obecnym partnerem Anny Muchy jest aktor Jakub Wons, co ogłosili w 2021 roku za pośrednictwem Instagrama.

Działalność charytatywna Anny Muchy

Mucha jest aktywną działaczką charytatywną i wspiera różne organizacje i fundacje, które zajmują się pomocą dla osób potrzebujących. Działała m.in. na rzecz fundacji Mam Marzenie, która zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci chorych na schorzenia zagrażające ich życiu.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA