Związek traktują jak świętość. Historia miłości Edyty i Ryszarda Rynkowskich

Edyta Rynkowska i Ryszard Rynkowski na Festiwalu Top Trendy w 2007 roku
Edyta i Ryszard Rynkowscy
Jego pierwsza żona zmarła w wyniku choroby nowotworowej. Przez 10 lat Ryszard Rynkowski skupił się na wychowaniu córki. Dziś jest żonaty po raz drugi. Z o wiele młodszą od siebie Edytą Rynkowską po wielu latach doczekali się syna, Ryszarda Juniora. Poznajcie historię miłości Edyty i Ryszarda Rynkowskich.

Choć w polskiej kulturze przyjęło się, że spora różnica wieku w małżeństwie to wyjątek, małżeństwo Edyty i Ryszarda Rynkowskich udowadnia, że wiek bynajmniej znaczenia nie ma. Parę dzielą 22 lata. I choć dziś otwarcie mówią, że oboje z początku mieli z tego powodu duże wątpliwości, dziś doceniają taki stan rzeczy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Aktorzy "Pokusy" o swoich rolach. Helena Englert, Piotr Stramowski, Klaudia El Dursi
Źródło: "Co Za Tydzień"

Ryszard Rynkowski o drugiej żonie - utrzymywali związek w tajemnicy

Z informowaniem o swoim związku opinii publicznej byli bardzo ostrożni. Oboje z początku nie byli pewni, czy tak duża różnica wieku ich nie przerośnie. Dodatkowo muzyk był wdowcem i samotnym ojcem. Nie chciał, by głośne komentarze odbiły się na jego dziecku. Para zdecydowała ujawnić swoje uczucie dopiero po kilku latach.

Na pierwszą randkę pojechali do... Krakowa. Piosenkarz stresował się już samym wyglądem nowo poznanej dziewczyny. "Dla mnie to była groza, bo Edyta wyglądała jak wspaniała dziewczyna. A obok niej szedł taki stary z brzuchem. Trzymaliśmy się z metr od siebie. Nie dlatego, że się jej wstydziłem, tylko że była taka atrakcyjna w stosunku do mnie" - wspomina Ryszard Rynkowski w wywiadzie dla "Vivy!". Piosenkarz bał się, że ktoś ze znajomych zauważy ich razem. I rzeczywiście, tak się stało.

Miłość okazała się jednak silniejsza niż wszelkie obawy. Niedługo potem przyszła żona stała się dla Ryszarda Rynkowskiego prawdziwą muzą. Jeszcze przed ślubem powstała piosenka "Wystarczy być". Jacek Cygan pierwotnie stworzył do niej tekst "zanim jesień ozłoci liście, zapomnisz mnie". Edyta Rynkowska zgłosiła protest, mówiąc, że to czarnowidztwo. Kompozytor stworzył więc nową wersję: "aby życie miało smak, wystarczy być. Nieuchwytnie pieścić czas, wystarczy być. Niech sobie pędzi wielki świat, wypada z szyn. Niech gdzie indziej wyścig trwa, a ty przy mnie bądź, tylko bądź, bo wiesz, wystarczy być".

Ryszard Rynkowski - dzieci

O małym Rysiu sławny tata mówił, że "jest wspaniałym chłopakiem, który odziedziczył urodę po mojej żonie – ciemne, duże oczy i dużo kręconych włosów. Cieszy mnie to, bo w mojej rodzinie żaden facet nie miał włosów. Po Edycie syn ma też wrażliwość. A po mnie? Może muzykalność i nadruchliwość".

Na posiadanie dziecka nalegała partnerka wokalisty. Ten, na początku ich związku, był tatą już niemal dorosłej córki. Niedługo po ich ślubie Marta sama wyszła za mąż. Edyta i Ryszard Rynkowscy zaczęli starania o wspólne dziecko. Dziś mówią, że to był cud. "Podjęliśmy kilkanaście, kilkadziesiąt prób i nie było efektu. Pomyśleliśmy, że pewnie tak ma być, kupiliśmy sobie nawet drugiego pieska yorka. Ale pojechaliśmy do Lourdes, do znajomych, i tam zanocowaliśmy. To był ten raz i następnego dnia Edycie kawa już tak nie smakowała jak wcześniej. Czy był to dar od Matki Boskiej? Dla nas tak, ale niech każdy myśli, co chce. Niewątpliwie Rysio począł się w Lourdes" - wspomina Ryszard Rynkowski.

Ryszard Rynkowski z żoną prowadzą centrum rehabilitacji

Małżeństwo od lat mieszka w Brodnicy. Jakiś czas temu Ryszard Rynkowski po części zrezygnował z kariery, by stworzyć sobie zawodową alternatywę. 71-letni wokalista zdaje sobie bowiem sprawę, że będzie czas, kiedy długie trasy koncertowe będą dla jego zdrowia niemałym wyzwaniem.

Edyta i Ryszard Rynkowscy prowadzą centrum rehabilitacji, w którym leczą się pacjenci z urazami kończyn i kręgosłupa. "Ani ja tam nie masuję, ani ona, jak pisali w gazetach, tylko wynajmujemy" - śmieje się muzyk.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości