Pogrzeb legendarnego muzyka Bajmu. Media huczą o zachowaniu Beaty Kozidrak

Beata Kozidrak nie przyszła na pogrzeb kolegi z zespołu
Beata Kozidrak nie przyszła na pogrzeb kolegi z zespołu
Źródło: MWMEDIA
Andrzej Koziara nie żyje. Legendarny członek zespołu Bajm został pochowany w Lublinie 11 października 2023 roku. Muzycy słynnej formacji pożegnali przyjaciela na Facebooku, jednak nie wszyscy przyszli na pogrzeb. Na uroczystości zabrakło Beaty Kozidrak i Andrzeja Pietrasa.

Andrzej Koziara przez wiele lat grał w zespole Bajm na instrumentach perkusyjnych. Razem ze słynną grupą nagrał między innymi utwór "Piechotą do lata". O jego śmierci dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych. To właśnie tam kondolencje rodzinie zmarłego złożyli Beata Kozidrak i Andrzej Pietras.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zmarli młodo
Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras nie przyszli na pogrzeb Andrzeja Koziary

Członkowie zespołu Bajm opublikowali specjalne oświadczenie na Facebooku.

"W dniu wczorajszym odszedł Andrzej Koziara, który współpracował z nami w latach 1978-1981. Grał na instrumentach perkusyjnych. Wyrazy szczerego współczucia dla rodziny" - czytamy.

Andrzej Koziara został pochowany na cmentarzu w Lublinie. W pogrzebie wzięły udział prawdziwe tłumy, jednak wśród zgromadzonych był tylko jeden członek zespołu Bajm - Andrzej Grądkiewicz. Jak donosi serwis Show News, Beata Kozidrak i Andrzej Pietras nie przyszli na uroczystość.

"Wielkimi nieobecnymi byli zaś Andrzej Pietras oraz Beata Kozidrak, która nie pojawiła się na uroczystości pożegnalnej nawet na chwilę. Ograniczyła się wyłącznie do pożegnalnego wpisu w sieci w momencie ogłoszenia śmierci jej przyjaciela" - czytamy.

Andrzej Koziara zmarł w wieku 66 lat

Andrzej Koziara zmarł 5 października w wieku 66 lat. Artysta nie tylko współtworzył pierwszy i oryginalny skład zespół, ale także rozwijał inne, poza muzyczne pasje. Oprócz gry na instrumentach klawiszowych był również dziennikarzem, fotografem i dokumentalistą. Z sentymentem wspomniała o nim Anna Skrzypek-Woźniacka, która opublikowała pamiątkowy wpis w mediach społecznościowych.

"Dla mnie łucznik, dla świata zastępca redaktora naczelnego w National Geographic Polska i Tropami Discovery Chanel. O sobie mówił 'dziennikarz', wszyscy wiedzieliśmy, że pracował też jako korespondent wojenny, a także w mediach USA i Kanadzie, ale przecież był też dokumentalistą, fotografem, filmowcem, wykładowcą fotografii na studiach podyplomowych UMCS, był muzykiem Bajmu. Często ostro dyskutowaliśmy, mieliśmy bardzo rozbieżne zdania na przeróżne tematy, ale łączyła nas miłość do historii, kawy, miodu, gruszek i pozytywne nastawienie do świata i ludzi. Wyrazy współczucia dla Adasia, którego kochał ponad wszystko i wszystkich bliskich" - czytamy na Facebooku.

Fani mężczyzny bardzo ubolewali nad stratą. Zauważyli, że w ostatnim czasie odchodzi wielu bardzo utalentowanych ludzi. Internauci chętnie pisali swoje wspomnienia z Andrzejem Koziarą.

"Coraz więcej bajmowej załogi odchodzi. 1. Marek Winiarski, 2. Jarosław Kozidrak, 3. Marek Makuch, 4. Andrzej Koziara";

"To niesamowite, że przy tych wszystkich rzeczach, które robił w życiu, był takim skromnym i cichym człowiekiem";

"Pamiętam go jako młodego chłopaka, indywidualista, inteligentny. Nosił opaskę na długich włosach. Wtedy grał w Bajmie. Rzucał się w oczy" - czytamy w komentarzach.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości