Rodzina Wojciecha Kordy podała szczegóły pogrzebu. Bliscy muzyka mają szczególną prośbę

Szczegóły pogrzebu Wojciecha Kordy
Szczegóły pogrzebu Wojciecha Kordy
Źródło: mwmedia/Facebook Wojciech Korda
Wojciech Korda zmarł 21 października. Lider zespołu Niebiesko-Czarni oraz ojciec Anny Rusowicz odszedł w wieku 71 lat. Artysta przez ostatnie lata był pod opieką żony Aldony oraz Polskiej Fundacji Muzycznej. Bliscy muzyka poinformowali o szczegółach pogrzebu.

Wojciech Korda był mężem Ady Rusowicz, która zginęła tragicznie w wypadku samochodowym 1 stycznia 1991. Artysta nigdy nie pogodził się ze śmiercią ukochanej. Małżeństwo miało dwójkę dzieci, syna Bartłomieja oraz córkę Annę, z którą Wojciech Korda stracił później kontakt. W 1993 ożenił się po raz kolejny.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Szczegóły pogrzebu Wojciecha Kordy

Wojciech Korda zmarł po długoletniej chorobie. Przeszedł aż sześć udarów, przez które cierpiał na chorobę Parkinsona. Ostatnie chwile życia spędził podłączony do respiratora. Muzyk był podopiecznym Polskiej Fundacji Muzycznej, która poinformowała teraz o szczegółach pogrzebu Wojciecha Kordy.

"W porozumieniu z rodziną informujemy, że ostatnie pożegnanie Wojciecha Kordy odbędzie się w najbliższy piątek — 27 października o godzinie 12.45 w Poznaniu na cmentarzu Miłostowo (wejście od ul. Warszawskiej)" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na Facebooku.

Nekrolog został podpisany przez pogrążoną w smutku i żalu rodzinę. Przypomnijmy, że skonfliktowana przez lata z ojcem Anna Rusowicz zamieściła na swoim profilu na Instagramie krótką wiadomość o tym, że wybacza tacie i pozwala mu odejść. Do informacji o pogrzebie Wojciecha Kordy dołączono prośbę.

"Bliscy zmarłego artysty, dziękując za okazywane wsparcie, zwracają się w tym trudnym czasie z prośbą o uszanowanie ich żałoby oraz nieskładanie kondolencji" - podano na oficjalnej stronie Polskiej Fundacji Muzycznej.

Wojciech Korda nie żyje

Wojciech Korda zmienił nazwisko, by bardziej pasowało do kariery muzycznej. Tak naprawdę nazywał się Wojciech Wacław Kędziora. Urodził się 11 marca 1944 roku w Poznaniu. Do śmierci mieszkał we Wronkach. Artysta wyróżniał się znakomitym głosem, grą na gitarze i zdolnościami kompozytorskimi. Wraz z grupą Niebiesko-Czarni w 1971 roku stworzył pierwszą polską rock-operę pt. "Naga". Po rozwiązaniu zespołu w 1976 roku występował w duecie z żoną, Adą Rusowicz. Ich wspólna płyta pt. ''Masz na mnie sposób'' ukazała się w 1979 roku.

Wojciech Korda nie porzucił muzyki. W latach 80. i 90. występował w klubach w państwach skandynawskich i Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski kontynuował występy wraz z Tomaszem Dziubińskim. Jako solowy artysta wydał trzy albumy. Ostatni pojawił się w 2016 roku. Była to płyta pt. "Mój świat niebiesko – czarny".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia/Facebook Wojciech Korda

podziel się:

Pozostałe wiadomości