Programy

Nowa współprowadząca "Miasta Kobiet". Kim jest Ane Piżl?

Programy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
TVN
"Miasto Kobiet". Ane Piżl

Niedługo na antenie stacji TVN Style premierę będą miały nowe odcinki "Miasta Kobiet". W trzecim sezonie do grona prowadzących show dołączyła Ane Piżl.

"Miasto Kobiet" to talk-show, który od 2004 roku uznawany jest za sztandarowy program emitowany na antenie stacji TVN Style. Prowadzące wraz z zaproszonymi gośćmi poruszają w nim tematy ważne i często bardzo osobiste. Jakiś czas temu gościem Marzeny Rogalskiej, Aleksandry Kwaśniewskiej i Olgi Legosz był zmarły niedawno Piotr Balicki, który opowiedział o kulisach walki z nowotworem.  W nowym sezonie zaszły pewne zmiany i w składzie prowadzących zadebiutuje Ane Piżl.

Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności
Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności Aleksandra Kwaśniewska w rozmowie z Karoliną Kalatzi dla serwisu cozatydzien.tvn.pl opowiedziała o niewygodnych komentarzach dotyczących bezdzietności. Źródło: Co za Tydzień

Ane Piżl z "Miasta Kobiet" - kim jest, kariera, wykształcenie

Ane Piżl jest ratownicą medyczną, kitesurferką, edukatorką, której misją jest równość i szacunek dla różnorodności. To promotorka języka inkluzywnego, który nikogo nie wyklucza. Otwarcie mówi, że zmieniła imię na neutralne płciowo, bo w jej idealnym świecie orientacja i płeć nie mają żadnego znaczenia. Na rzecz równości działa od 19 lat.

Prowadzące "Miasta Kobiet". Ane Piżl, Marzena Rogalska, Aleksandra Kwaśniewska Źródło: TVN

Ane Piżl od 2003 roku bierze udział w projektach promujących tolerancję, równość małżeńską i widzialność osób LGBTQ+ w przestrzeni publicznej. Jest osobą członkowską Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, współpracuje z siecią edukatorów i edukatorek Amnesty International.

W 2006 roku Ane Piżl ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, a także Gender Studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Szkoli w zakresie języka w odniesieniu do różnych grup mniejszościowych, jest także konsultantką kryzysową, absolwentką wielu szkoleń dotyczących m.in. zdrowia osób LGBTQ+, prawa antydyskryminacyjnego, praw człowieka i przeciwdziałania rasizmowi. 

Ane Piżl z "Miasta Kobiet" - Instagram

Ane Piżl jest znana z działalności w sieci. Jej profil w serwisie Instagram @ane_ratownica obserwuje przeszło 45 tys. internautów. Ratownica wykorzystuje platformę do edukowania społeczeństwa na temat równości i szacunku. Rozpoznawalność zyskała w trakcie pandemii, kiedy to influencerzy i gwiazdy podkreślali, jak ważni w tym trudnym czasie są pracownicy opieki medycznej.

Niedawno Ane Piżl zapoczątkowała akcję "Top Freedom", w której Polki walczą o równouprawnienie w sferze postrzegania kobiecego i męskiego ciała. Kobiety walczą o możliwość wyboru i bezkarnego opalania się bez górnej części garderoby. 

"Miasto Kobiet" - gdzie i kiedy oglądać?

Nowy, trzeci sezon "Miasta Kobiet" wystartuje w październiku. Premierę pierwszego odcinka zaplanowano na niedzielę 2 października o 12:30 na antenie TVN Style.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości