Nowa współprowadząca "Miasta Kobiet". Kim jest Ane Piżl?

"Miasto Kobiet". Ane Piżl
Ane Piżl z "Masta Kobiet" - kim jest?
Źródło: TVN
Niedługo na antenie stacji TVN Style premierę będą miały nowe odcinki "Miasta Kobiet". W trzecim sezonie do grona prowadzących show dołączyła Ane Piżl.

"Miasto Kobiet" to talk-show, który od 2004 roku uznawany jest za sztandarowy program emitowany na antenie stacji TVN Style. Prowadzące wraz z zaproszonymi gośćmi poruszają w nim tematy ważne i często bardzo osobiste. Jakiś czas temu gościem Marzeny Rogalskiej, Aleksandry Kwaśniewskiej i Olgi Legosz był zmarły niedawno Piotr Balicki, który opowiedział o kulisach walki z nowotworem.  W nowym sezonie zaszły pewne zmiany i w składzie prowadzących zadebiutuje Ane Piżl.

Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności
Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności
Aleksandra Kwaśniewska w rozmowie z Karoliną Kalatzi dla serwisu cozatydzien.tvn.pl opowiedziała o niewygodnych komentarzach dotyczących bezdzietności.
Źródło: Co za Tydzień

Ane Piżl z "Miasta Kobiet" - kim jest, kariera, wykształcenie

Ane Piżl jest ratownicą medyczną, kitesurferką, edukatorką, której misją jest równość i szacunek dla różnorodności. To promotorka języka inkluzywnego, który nikogo nie wyklucza. Otwarcie mówi, że zmieniła imię na neutralne płciowo, bo w jej idealnym świecie orientacja i płeć nie mają żadnego znaczenia. Na rzecz równości działa od 19 lat.

Prowadzące "Miasta Kobiet". Ane Piżl, Marzena Rogalska, Aleksandra Kwaśniewska
Prowadzące "Miasta Kobiet". Ane Piżl, Marzena Rogalska, Aleksandra Kwaśniewska
Źródło: TVN

Ane Piżl od 2003 roku bierze udział w projektach promujących tolerancję, równość małżeńską i widzialność osób LGBTQ+ w przestrzeni publicznej. Jest osobą członkowską Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, współpracuje z siecią edukatorów i edukatorek Amnesty International.

W 2006 roku Ane Piżl ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, a także Gender Studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Szkoli w zakresie języka w odniesieniu do różnych grup mniejszościowych, jest także konsultantką kryzysową, absolwentką wielu szkoleń dotyczących m.in. zdrowia osób LGBTQ+, prawa antydyskryminacyjnego, praw człowieka i przeciwdziałania rasizmowi. 

Ane Piżl z "Miasta Kobiet" - Instagram

Ane Piżl jest znana z działalności w sieci. Jej profil w serwisie Instagram @ane_ratownica obserwuje przeszło 45 tys. internautów. Ratownica wykorzystuje platformę do edukowania społeczeństwa na temat równości i szacunku. Rozpoznawalność zyskała w trakcie pandemii, kiedy to influencerzy i gwiazdy podkreślali, jak ważni w tym trudnym czasie są pracownicy opieki medycznej.

Niedawno Ane Piżl zapoczątkowała akcję "Top Freedom", w której Polki walczą o równouprawnienie w sferze postrzegania kobiecego i męskiego ciała. Kobiety walczą o możliwość wyboru i bezkarnego opalania się bez górnej części garderoby. 

"Miasto Kobiet" - gdzie i kiedy oglądać?

Nowy, trzeci sezon "Miasta Kobiet" wystartuje w październiku. Premierę pierwszego odcinka zaplanowano na niedzielę 2 października o 12:30 na antenie TVN Style.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości