Maciej Drosio o tym, czym zajmował się przed "HP". "Zostałem dwukrotnie oszukany"

Maciej Drosio z "Hotelu Paradise 6"
Maciej Drosio z "Hotelu Paradise 6"
Źródło: TVN
Maciej Drosio jest jednym z uczestników nowego sezonu "Hotelu Paradise". W 6. edycji nie zagrzał miejsca zbyt długo i odpadł po pierwszym Rajskim Rozdaniu, ale nadal nie wiemy, jak potoczą się jego dalsze losy. Maciej Drosio w rozmowie z Dominiką Kowalewską opowiada o swoim doświadczeniu z modelingiem. Okazuje się, że uczestnik spał na podłodze w londyńskim mieszkaniu oraz dwukrotnie padł ofiarą oszustwa.

"Hotel Paradise 6" dopiero się rozkręca. Mieszkańcy panamskiego raju mają za sobą pierwsze Rajskie Rozdanie, po którym hotel opuścił Maciej Drosio. Doszło do tego za sprawą spisku, którego pomysłodawcami i realizatorami byli Adam oraz Grzegorz. Panie jednak nie były zadowolone z takiego obrotu spraw. Szczególnie Wiktoria, która wiązała z Maciejem swoje programowe nadzieje. Uczestniczki od razu zwróciły uwagę na nietypową urodę mężczyzny, szczególnie na jego zaskakująco niebieskie oczy. Maciej Drosio, zanim wylądował w Panamie, stawiał pierwsze kroki w wielkim świecie mody. Nie były one jednak najłatwiejsze, o czym opowiada w rozmowie z nami.

"Hotel Paradise". Maciej Drosio został dwukrotnie oszukany w Londynie

"Hotel Paradise". Maciej Drosio został dwukrotnie oszukany w Londynie

Maciej dołączył do uczestników "Hotelu Paradise" w drugim odcinku. Widzowie dowiedzieli się wówczas, że uwielbia podróże i jest poliglotą - posługuje się aż siedmioma językami: angielskim, hiszpańskim, portugalskim, chińskim, rosyjskim, niemieckim i polskim. Ponadto udział w "Hotelu Paradise" nie był dla niego pierwszym doświadczeniem medialnym - brał udział w sesjach zdjęciowych oraz pracował na planach filmowych.

Pasją Macieja jest również modeling. Mężczyzna ma za sobą pierwsze doświadczenia, jednak nie wspomina ich najlepiej. W rozmowie z Dominiką Kowalewską opowiada o tym, jak wyjechał do Wielkiej Brytanii niedługo po maturze.

- Wszystko zaczęło się w 2018 roku. Od małego byłem fanatykiem podróży i poznawania nowych kultur, toteż postanowiłem spróbować smaku życia za granicą. Dosłownie parę dni po maturze, żądny przygód i zawojowania świata, wypełniony młodzieńczą energią, zdecydowałem się wyjechać do Londynu. Podjęta decyzja była nad wyraz spontaniczna, nie dość, że brak funduszy i pracy czekającej na mnie na miejscu, to w dodatku bez dachu nad głową. Za pomocą aplikacji internetowej, szczęśliwie natrafiłem na dobrego człowieka, który zgodził się udostępnić mi kawałek swojej podłogi w salonie. Nocą dzieliłem ją z kilkunastoma imigrantami w podobnie ciężkiej sytuacji. Bez grosza przy duszy, usilnie pragnąc zrealizować marzenia, obrałem za cel, wyrwać się z tego miejsca i podnieść standard swojego życia. Byłem zdesperowany podjąć się jakiejkolwiek pracy, gdziekolwiek się dało - przyznaje Maciej Drosio. Uczestnik "Hotelu Paradise" został przyjęty do kawiarni prowadzonej przez Polkę, jednak kontakt z klientami utrudniała mu bariera językowa.

- Z początku, z uwagi na moją licha znajomość języka angielskiego, przeżyłem mnóstwo szorstkich momentów. W mojej pamięci cały czas pozostają niezliczone momenty, kiedy nie potrafiłem zrozumieć i poprawnie przyjąć zamówień. Kawiarnia znajdowała się w najbardziej ruchliwym miejscu w Londynie. Spieszący się klienci często uciekali się do werbalnej agresji i wzywania menadżera - dodaje.

Maciek z "Hotelu Paradise"
Maciek z "Hotelu Paradise"
Maciek z "Hotelu Paradise"
Źródło: fot. Michał Ignar

Brak odpoczynku i trudne warunki pracy zmobilizowały go do poszukiwań. Trafił na ogłoszenie naboru do agencji modelingowej i bez większego zawahania wysłał kilka zdjęć. Nie zakładał, że może paść ofiarą oszustwa.

- Bez wahania wysłałem parę zdjęć i błyskawicznie otrzymałem telefon zwrotny. Przez telefon zaproszono mnie na rozmowę w cztery oczy. Po wyszukaniu lokacji w internetowych mapach wpadłem już w pierwsze niedowierzanie, ponieważ adres znajdował się w jednej z najbardziej luksusowych dzielnic Londynu, co więcej na 30 piętrze drapacza chmur - wspomina.

Zachowanie rekruterki nie wzbudziło w Macieju podejrzeń.

- Otworzyła katalog, gdzie pokazywała modeli tej agencji, pracujących dla największych światowych projektantów, wspominając, że bez cienia wątpliwości mam warunki być jednym z nich, ale brakuje mi jednej rzeczy- profesjonalnych zdjęć portfolio, które można by im przedstawić - mówi.

Maciej Drosio skorzystał z oferty rekruterki, która zaproponowała sesję zdjęciową z zaprzyjaźnionym fotografem. Jednak cena była na tyle wysoka, że mężczyzna wydał całe zaoszczędzone pieniądze.

- W impulsie chwili i wizji wielkich marzeń w głowie nawet nie przekalkulowałem sytuacji, tylko bez wahania wyciągnąłem kartę z ręki i wydałem całe oszczędności. [...]. Kiedy dostałem zdjęcia, łzy spłynęły po moich polikach strumieniami. Zrozumiałem wtedy, co było grane i że to wszystko było jednym wielkim spiskiem i oszustwem. Doznałem załamania i na parę miesięcy zaprzestałem szukania jakichkolwiek możliwości na polepszenie mojej sytuacji życiowej. Ten cios poniżej pasa sprawił, że straciłem w pewnym sensie poczucie własnej wartości i pewność siebie - zdradza.

Maciej jeszcze raz próbował szczęścia i zdecydował się na drugą sesję zdjęciową, ale ponownie okazało się, że zdjęcia wyszły bardzo źle, a ich koszt był ogromny. Poczuł się kolejny raz oszukany.

"Hotel Paradise". Maciej Drosio o karierze w Polsce. Był na castingu do "Top Model"

Maciej Drosio wrócił do Polski i postanowił spróbować swoich sił na rodzimym podwórku.

-Zacząłem wysyłać foto zgłoszenia do topowych warszawskich agencji. Jedna z nich zaprosiła mnie na casting do swojej siedziby i od tamtego czasu brałem udział w kilkudziesięciu profesjonalnych sesjach, jak i pokazach mody w wielu krajach świata między innymi Polsce, Wielkiej Brytanii czy Chinach - mówi.

Uczestnik "Hotelu Paradise" próbował swoich sił w "Top Model". Pojawił się na castingu do 8. edycji programu.

- Uważam, że dobrze się stało, że nie przeszedłem do dalszych etapów, bo nie byłem na to gotowy mentalnie. Tym razem czuję się gotowy zarówno mentalnie jak i fizycznie, aby postawić stopy w wielkim świecie mody. Spełnić swoje marzenia modelingowe - przejść się na pokazach największych światowych projektantów podczas fashion weeków. Kolejna edycjo "Top Model": pasmo porażek wykreowało mnie jako silnego mężczyznę, który jest gotowy na sukces - nadchodzę w końcu po swoje! - dodaje..

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Agnieszka Woźniak-Starak o planach na święta Bożego Narodzenia. Podsumowała mijający rok [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o planach na święta Bożego Narodzenia. Podsumowała mijający rok [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa o 25. urodzinach i planach. "Czasem nawet trochę mnie to przerasta" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa o 25. urodzinach i planach. "Czasem nawet trochę mnie to przerasta" [TYLKO U NAS]

Blanka Stajkow o karierze i relacji z mamą. "Dawała z siebie wszystko, żeby mi pomóc" [TYLKO U NAS]

Blanka Stajkow o karierze i relacji z mamą. "Dawała z siebie wszystko, żeby mi pomóc" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

Wojciech Błach odwiedził Energylandię zimą. Aktor przyznał, że to świetna rozrywka również dla dorosłych
Materiał promocyjny

Wojciech Błach odwiedził Energylandię zimą. Aktor przyznał, że to świetna rozrywka również dla dorosłych

Sonia Bohosiewicz o popularności. Jak sławę córki odbierają rodzice?

Sonia Bohosiewicz o popularności. Jak sławę córki odbierają rodzice?

Śniadanie z amazon.pl – z uśmiechem, ale na serio. Raport o nawykach i emocjach Polaków w czasie świąt
Materiał promocyjny

Śniadanie z amazon.pl – z uśmiechem, ale na serio. Raport o nawykach i emocjach Polaków w czasie świąt

Maria Seweryn o roli w "Różyczce 2", byciu córką sławnych rodziców i relacji z dziećmi. "Z pewnego zagubienia wybrałam ten zawód" [WYWIAD]

Maria Seweryn o roli w "Różyczce 2", byciu córką sławnych rodziców i relacji z dziećmi. "Z pewnego zagubienia wybrałam ten zawód" [WYWIAD]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Kortez o przerwie w muzyce i trudnych doświadczeniach osobistych. "Nie chciałem cierpieć"

Kortez o przerwie w muzyce i trudnych doświadczeniach osobistych. "Nie chciałem cierpieć"

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Marianna Gierszewska kończy karierę. Nam mówi o przełomowym momencie. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

Marianna Gierszewska kończy karierę. Nam mówi o przełomowym momencie. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Magda Femme po 11 latach od zaręczyn planuje ślub. "Nie odbędzie się tak, jakbym chciała"

Magda Femme po 11 latach od zaręczyn planuje ślub. "Nie odbędzie się tak, jakbym chciała"

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Dowódcy "Naszych w mundurach" zdradzają tajemnice drugiego sezonu. Czego się możemy spodziewać? [TYLKO U NAS]

Dowódcy "Naszych w mundurach" zdradzają tajemnice drugiego sezonu. Czego się możemy spodziewać? [TYLKO U NAS]

Margaret wydała nowy singiel. Jej najnowsza płyta  dzieli się na "siniakową" i "cekinową". Co to znaczy?

Margaret wydała nowy singiel. Jej najnowsza płyta dzieli się na "siniakową" i "cekinową". Co to znaczy?

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Emilia Stachurska zasłynęła rolą Zuzi w serialu "Niania". Co się z nią stało?

Emilia Stachurska zasłynęła rolą Zuzi w serialu "Niania". Co się z nią stało?

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Klaudia El Dursi o problemach ze zdrowiem. Przyznała, że cierpi od kilku lat

Klaudia El Dursi o problemach ze zdrowiem. Przyznała, że cierpi od kilku lat

Monika Miller o stylu, randkach i relacji z dziadkiem. "Często się mnie czepia"

Monika Miller o stylu, randkach i relacji z dziadkiem. "Często się mnie czepia"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Trzeci sezon serialu "Skazana". Kiedy premiera w serwisie Player?

Trzeci sezon serialu "Skazana". Kiedy premiera w serwisie Player?

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Córka Pawła Golca jest już dorosła i idzie w jego ślady. Tak dziś wygląda Maja Golec

Córka Pawła Golca jest już dorosła i idzie w jego ślady. Tak dziś wygląda Maja Golec

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

Julia Kamińska o przekraczaniu granic w singlu "Granica". "Miałam wrażenie, że na plecach mam karabin"

Julia Kamińska o przekraczaniu granic w singlu "Granica". "Miałam wrażenie, że na plecach mam karabin"

Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz" [TYLKO U NAS]

Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz" [TYLKO U NAS]