Nowa prezenterka "Sportu" po "Faktach" w TVN. Kim jest Marcelina Rutkowska-Konikiewicz?

 Marcelina Rutkowska-Konikiewicz
Marcelina Rutkowska-Konikiewicz
Źródło: TVN
Widzowie "Faktów" TVN z pewnością są ciekawi, kim jest nowa twarz, którą zobaczyli w wieczornym serwisie sportowym. Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, do tej pory znana z relacjonowania wydarzeń żużlowych na antenach Eurosport i Eleven Sports, zadebiutowała jako prowadząca "Sportu".

3 listopada na widzów kanału TVN czekała niespodzianka. Na antenie pojawiła się nowa prowadząca serwisów sportowych. To Marcelina Rutkowska-Konikiewicz. Po kilku latach pracy dla TVN Warner Bros. Discovery, dziennikarka postanowiła podjąć nowe wyzwanie i zostać twarzą "Sportu" po "Faktach" TVN.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

CZTSESJA_WERNER_FAKTY
Anita Werner o pracy przy "Faktach". "Zawsze jest trochę stresu"
Anita Werner w rozmowie z nami opowiedziała o pracy w redakcji "Faktów" i pozytywnym stresie, którzy towarzyszy dziennikarzom każdego dnia.

Marcelina Rutkowska-Konikiewicz nową prezenterką "Sportu" po "Faktach" TVN 

Marcelina Rutkowska-Konikiewicz była dotychczas znana głównie w środowisku żużlowym. Dziennikarka była aktywna przy transmisjach telewizyjnych w Eleven Sports podczas meczów PGE Ekstraligi. Ponadto sprawdzała się jako reporterka na zawodach, których promotorem był Discovery Sport Events, takich jak Grand Prix, Speedway of Nations czy Drużynowy Puchar Świata.

Debiut w kanale TVN to kolejny krok w jej karierze. Od teraz będzie można ją zobaczyć jako prowadzącą serwisy sportowe nadawane po "Faktach", a także w wejściach sportowych w programach TVN24.

Nie jest to jedyna zmiana w ekipie dziennikarskiej kanału TVN. W lutym tego roku TVN zdecydował o zmianach w strukturze pracy redakcji sportowej. To właśnie od tego momentu serwis sportowy po głównym wydaniu "Faktów" jest przygotowywany przez zespół Eurosportu. Wraz z Marceliną Rutkowską-Konikiewicz, do zespołu dołączyli także Sebastian Szczęsny i Paweł Kuwik. Jednocześnie pożegnaliśmy się z Wojciechem Zawiołą i byłym szefem redakcji żużlowej w Canal+ Sport Marcinem Majewskim.

Serwis sportowy TVN jest teraz nadawany codziennie o godzinie 19:35. Informacje ze świata sportu są także dostępne po "Faktach po południu" o godzinie 16.00 oraz po magazynie "Dzień po dniu" o godzinie 23.00.

Marcelina Rutkowska-Konikiewicz – życie prywatne

Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, znana z profesjonalnej działalności dziennikarskiej w świecie sportu, wzbudziła niemałe zainteresowanie kilka lat temu za sprawą wyjątkowych zaręczyn, które wyglądały, jak scena z komedii romantycznej.

Podczas wyjazdu do Stanów Zjednoczonych wraz ze swoim partnerem, Janem Konikiewiczem, postanowili uświetnić pobyt meczem ligi NBA między Brooklyn Nets i Los Angeles Lakers. To, co miało być zwykłą rozrywką, przerodziło się w niezapomnianą chwilę pełną uczuć i wzruszeń.

W trakcie quizu, który miał uatrakcyjnić mecz, mężczyzna zaskoczył ukochaną wyjątkowym pytaniem. Parze zadano trzy pytania. W trzeciej zagadce chodziło o odgadnięcie ulubionego koszykarza partnera. Gdy kobieta wskazała na Spencera Dinwiddiego, jej ukochany pokazał jej kartkę z napisem "Wyjdziesz za mnie?". Gest ten był niewątpliwie zaskoczeniem zarówno dla samej kobiety, jak i dla publiczności zgromadzonej na trybunach, ale spotkał się z ciepłym i głośnym "tak".

5 czerwca 2021 roku para postanowiła pobrać się podczas ceremonii humanistycznej nad urokliwym jeziorem w Wielkopolsce. Na uroczystości nie brakowało także znanych postaci. Jednym z gości był Marcin Gortat.

Niedawno para powitała na świecie synka Milana. Małżonkowie już wkrótce doczekają się drugiego dziecka.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości