Marcin "Borkoś" Borkowski w programie "Totalne remonty Szelągowskiej". Kim jest?

Marcin "Borkoś" Borkowski.
Marcin "Borkoś" Borkowski - kim jest?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Marcin "Borkoś" Borkowski to wyjątkowa postać. Największą pasją słynnego ratownika medycznego jest pomaganie ludziom. Przewrotny los sprawił jednak, że sam potrzebuje pomocy, gdyż uległ poważnemu wypadkowi. Przeczytaj najważniejsze informacje na jego temat!

Marcin "Borkoś" Borkowski bezinteresownie poświęcał się dla innych. Kiedy sam potrzebował pomocy, ekipa TVN nie zostawiła go w potrzebie. Dorota Szelągowska wyremontowała mu mieszkanie, bo pieniądze przeznaczone na ten cel musiały pójść na leczenie mężczyzny. Oto, co wiemy o znanym ratowniku medycznym.

Marcin "Borkoś" Borkowski - zawód, żona, dzieci

Marcin "Borkoś" Borkowski to ratownik medyczny, który z pasji pomagania ludziom uczynił swój życiowy cel. Mieszka na warszawskim Bródnie wraz z żoną i synem. Niedługo na świat przyjdzie jego druga pociecha, tym razem córeczka.

Kossakowski Cupid Czy jest romantyczny_
Przemek Kossakowski mówi o swoich uczuciach. Przyznał się do jednej rzeczy
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Marcin "Borkoś" Borkowski - pomoc, motoambulans, wypadek

Marcin "Borkoś" Borkowski często udziela się w mediach, aby dzielić się swoją wiedzą medyczną z widzami i słuchaczami. Jest mistrzem Europy w ratownictwie medycznym, swoje umiejętności w niesieniu pomocy szlifuje od ponad 30 lat.

Marcin "Borkoś" Borkowski zasłynął jako wolontariusz, który za własne pieniądze kupił oraz wyposażył motoambulans i po godzinach patrolował ulice Warszawy i niósł pomoc innym. 13 października 2021 w dzień, który jest dorocznym świętem ratownictwa medycznego uległ poważnemu wypadkowi.

Marcin "Borkoś" Borkowski zderzył się swoim motoambulansem o godzinie 17.00 z samochodem osobowym. Do wypadku doszło na ul. Radzymińskiej. Jego stan był ciężki i pozostawał w śpiączce. Wymagał też kilku operacji. Na szczęście ratownik medyczny dochodzi do zdrowia.

Marcin "Borkoś" Borkowski - jak się teraz czuje?

Marcin "Borkoś" Borkowski wybudził się ze śpiączki niecały miesiąc po wypadku. Nie pamięta tego, co sie wydarzyło feralnego dnia. W grudniu udzielił wywiadu dla "Dzień Dobry TVN". Podziękował fanom za wsparcie oraz powiedział, że rehabilitację zakończy dopiero w maju. Po wypadku musiał uczyć się chodzić na nowo. Bardzo ucierpiała też jego prawa ręka.

Marcin "Borkoś" Borkowski - "Totalne remonty Szelągowskiej", remont mieszkania

Marcin "Borkoś" Borkowski odegrał główną rolę w drugim odcinku nowej edycji programu "Totalne remonty Szelągowskiej" (emisja 4 kwietnia o godz. 21.35 w TVN). Ekipa programu TVN przyjechała z pomocą dzielnemu ratownikowi. Niedługo na świat przyjdzie jego drugie dziecko, a wszystkie pieniądze na remont mieszkania poszły na leczenie i rehabilitację. Na szczęście Dorota Szelągowska znalazła sposób, jak w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty wygospodarować miejsce na dwa dziecięce pokoje i komfortową strefę dla ich rodziców.

Marcin "Borkoś" Borkowski - Instagram, Twitter, Youtube

Marcin "Borkoś" Borkowski jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Prowadzi kanał na serwisie Youtube o nazwie BORKOŚ, który śledzą setki tysięcy osób. Zamieszcza tam filmy z akcji ratunkowych, w których brał udział przed wypadkiem. Wszystko, aby pokazać zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Mężczyzna popularyzuje także wiedzę o ratownictwie medycznym na swoich profilach na Twitterze o nicku @Marcin59198030 i Instagramie (jego nick to @borkos_ratownik).

Czytaj też:

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Reporter: TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości