Mateusz Żaboklicki 6. zwycięzcą "Milionerów". Zdradził nam, na co przeznaczy nagrodę

Mateusz Żaboklicki w "Milionerach"
Mateusz Żaboklicki w "Milionerach"
Źródło: Player
Mateusz Żaboklicki dostarczył widzom "Milionerów" nie lada emocji. Uczestnik sięgnął po główną nagrodę w progamie, czyli milion złotych. Zapytaliśmy go, na co przeznaczy wygraną. Oto co odpowiedział!

"Milionerzy" to program, który gości na antenie TVN z przerwami od 1999 roku. W tym sezonie uczestnicy mają do dyspozycji cztery koła ratunkowe. Nowością jest możliwość zamiany pytania. Mateusz Żaboklicki doskonale poradził sobie z wszystkimi 12 pytaniami na drodze do miliona.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Tajemnice Produkcji #17 Kulisy "Milionerów"
Tajemnice Produkcji #17 Kulisy "Milionerów". Hubert Urbański zdradza sekrety programu
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Na co Mateusz Żaboklicki z "Milionerów" przeznaczy nagrodę?

Mateusz Żaboklicki ma 33 lata i na co dzień mieszka w Warszawie. Utrzymuje się z pracy jako fotograf na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jak mówił, żyje z fotografii, ale żyje literaturą. Jest tłumaczem z języków klasycznych, dramatopisarzem i poetą.

W 2021 roku wydał debiutancki tomik poezji pt. "Nucić". Zdobył za niego Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny za debiut roku 2021 oraz II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2021. Jest też laureatem Nagrody Specjalnej oraz Nagrody Publiczności na XXV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina 2019 za projekt tomu.

Prywatnie Mateusz Żaboklicki ma żonę i dwóch synów. Nasza redakcja zapytała go, na co przeznaczy wygrany milion złotych.

Wydamy na bezpieczeństwo, wygodę i przyjemności
- odpowiedział krótko Mateusz Żaboklicki.
Mateusz Żaboklicki z "Milionerów"
Mateusz Żaboklicki z "Milionerów"
Źródło: TVN

Mateusz Żaboklicki w "Milionerach" – pytanie za milion

Mateusz Żaboklicki w poniedziałek 11 marca doszedł w "Milionerach" do pół miliona złotych. Co więcej, miał jeszcze do wykorzystania dwa koła ratunkowe. Pierwsze koło, pytane do publiczności, wykorzystał przy pytaniu za 10 tysięcy złotych. Drugie, pół na pół, przy pytaniu za 20 tysięcy.

Uczestnik sięgnął po milion złotych, mając jeszcze możliwość zamiany pytania i telefon do przyjaciela. Jak brzmiało pytanie za milion? Oto ono:

Do czworonogów, czyli tetrapodów nie zaliczamy:

 • a. gadów
  • b. płazow
   • c. ptaków
    • d. owadów

     Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

     Czytaj też:

     Autor: Kamila Jamrożek

     Źródło zdjęcia głównego: Player

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości