Restauracja po "Kuchennych rewolucjach" wystawiona na sprzedaż. Jaki jest powód?

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Lokal po "Kuchennych rewolucjach" został wystawiony na sprzedaż

W ostatnim odcinku "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler gościła w Olsztynie w restauracji "Calabria". Rewolucja zakończyła się powodzeniem, jednak niezbyt długo właściciel cieszył się napływem klientów. Po kilku miesiącach od nagrania odcinka restauracja została wystawiona na sprzedaż.

Magda Gessler już od 12 lat prowadzi w stacji TVN program "Kuchenne rewolucje", który ratuje i daje drugie życie upadającym restauracjom. W ostatnim odcinku programu restauratorka gościła w Olsztynie, w restauracji "Calabria" prowadzonej przez narzeczeństwo.

"Kuchenne rewolucje" w Olsztynie

Magda Gessler, sugerując się nazwą, spodziewała się włoskiej kuchni, jednak menu ją zaskoczyło. Oprócz pizzy, makaronów i sałatek, goście mogli również otrzymać kanapki, pierogi i sushi. Bardzo szybko okazało się również, że właściciele nie mają pojęcia o włoskiej kuchni, a ponadto nigdy nie byli we Włoszech.

Początki nie były łatwe, jednak restauratorka znalazła pomysł na nowe otwarcie.

"Ludzie jak wariaci gonią za produktami tej ziemi. Grzyby, ryby, dziczyzna. Tu nie ma nic z tych rzeczy. Jest coś, czego nie rozumiecie, robicie po swojemu" - mówiła.

Magda Gessler zmieniła nazwę restauracji na "Bistro Rumiane", w którym miały być serwowane specjały Warmii i Mazur. W nowym menu miały się znaleźć sałata rzymska, zapiekana ryba w piecu na ziemniakach i zupa cebulowa z grzankami.

Zobacz wideo:

"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 5. Olsztyn. Zwiastun
"Kuchenne rewolucje". Sezon 24, odcinek 5. Olsztyn. Zwiastun

Restauracja została wystawiona na sprzedaż

Narzeczona właściciela była mocno zaskoczona i tłumaczyła zachowanie ukochanego, który od 12 lat miał restaurację, w której podawano pizzę. Daniel nie krył swojego niezadowolenia, jednak efekt zaskoczył nawet jego. Okazało się, że pomysł Magdy Gessler spodobał się mieszkańcom Olsztyna.

"Walczyłem o pizzerię, a to nie miało sensu. To, co zrobiła pani Magda, to jest kosmos" - powiedział właściciel.

Niestety, zaledwie dzień po emisji odcinka w telewizji, właściciel wystawił restaurację na sprzedaż. Właściciel wycenił lokal na 110 tys. zł i zdecydował się go sprzedać, ze względów zdrowotnych.

"Lokal wyposażony w specjalistyczny sprzęt kuchenny bez wkładu własnego. Możliwość przejęcia lokalu wraz z pracownikami znającymi receptury potraw po rewolucjach. Lokal sprzedaję z powodów zdrowotnych" – czytamy w ogłoszeniu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości