Magda Gessler

Magda Gessler to polska restauratorka, malarka i osobowość telewizyjna, prowadząca kultowy już program TVN – „Kuchenne rewolucje”, w którym ratuje z opresji podupadające lokale gastronomiczne.

Magda Gessler – prowadząca „Kuchennych rewolucji” i jurorka „MasterChef”

Magda Gessler, już jako znana warszawska restauratorka, została w 2010 roku prowadzącą serii „Kuchenne Rewolucje”. Od początku powstania program cieszy się niesłabnącą popularnością widzów TVN i do tej pory powstało już 26 sezonów tej serii.

W 2012 roku Magda Gessler została jedną z jurorek kulinarnego show – „MasterChef”, gdzie u jej boku możemy zobaczyć Michela Morana oraz Annę Starmach, a od tego roku również Tomasza Jakubiaka, który dołączy do obsady 12 już edycji programu.

Magda Gessler – wiek, rodzice, życie prywatne, wykształcenie

Magda Gessler urodziła się 10 lipca 1953 roku – gwiazda niebawem będzie świętowała swoje 70. urodziny. Przyszła na świat w podwarszawskim Komorowie jako Magdalena Daria Ikonowicz.

Magda Gessler jest córką byłego korespondenta Polskiej Agencji Prasowej – Mirosława Ikonowicza oraz Olgi z domu Łucek, pochodzącej z rodziny cukierników. Ojcem chrzestny Magdy Gessler był Ryszard Kapuściński - jeden najwybitniejszych polskich reportażystów, prywatnie przyjaciel rodziny Ikonowiczów. Magda Gessler ma młodszego o 3 lata brata Piotra Ikonowicza, który jest politykiem, dziennikarzem i działaczem społecznym.

Magda Gessler wczesne lata swojego dzieciństwa spędziła w Komorowie pod opieką dziadków ze strony matki, ponieważ ta chorowała na gruźlicę. Następnie rodzina przeprowadziła się na warszawski Muranów. Ze względu na charakter pracy ojca, Magda Gessler spędziła też kilka lat swojego dzieciństwa za granicą – w Sofii (w latach 1956-59) i Hawanie (1963-67).

Magda Gessler ukończyła XII Liceum Ogólnokształcące w Warszawie. Następnie została absolwentką Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda w Madrycie. Magda Gessler biegle posługuje się językiem hiszpańskim, zna też portugalski, włoski, niemiecki, rosyjski i angielski.

Po studiach Magda Gessler nadal mieszkała w Madrycie, gdzie prowadziła firmę cateringową. Zajmowała się przygotowaniem dań dla członków hiszpańskiego dworu królewskiego – jej umiejętności kulinarne docenił sam król Juan Carlos.

Magda Gessler –mąż, dzieci

Swojego pierwszego męża – Volkharta Müllera, korespondenta tygodnika „The Spiegel”, Magda Gessler poznała podczas swojego pobytu w Madrycie. Para pobrała się w 1982 roku. 13 sierpnia 1983 roku urodził się ich syn – Tadeusz Müller. Dwa lata później na świat przyszła także córka Anna, która niestety zmarła wkrótce po porodzie.

Po śmierci Volkharta w 1987 roku, Magda Gessler wróciła do Polski. Tu poznała swojego drugiego męża – Piotra Gesslera, pochodzącego ze znanej rodziny warszawskich restauratorów. 19 września 1989 roku na świat przyszła ich córka – Aleksandra Lara Gessler. Para rozstała się pod koniec lat 90. Piotr Gessler zmarł w 2021 roku.

Na początku roku 2000 Magda Gessler po raz trzeci wyszła za mąż – za Waldemara Kozerawskiego, lekarza medycyny rodzinnej i estetycznej.

Magda Gessler – przepisy

W programie „Kuchenne rewolucje” Magda Gessler chętnie dzieli się swoją kulinarną pasją i wiedzą. Wspólnie z właścicielami lokali poddawanych rewolucji, opracowuje nowe menu. Najciekawsze przepisy i porady kulinarne Magdy Gessler można zobaczyć w odcinkach programu „Kuchenne rewolucje”.

Przepisy Magdy Gessler można również znaleźć w książkach kucharskich jej autorstwa:

  • „Kuchnia moja pasja”;
  • „Kocham gotować – Magdy Gessler przepis na życie”;
  • „Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler”.

Magda Gessler – restauracje

Magda Gessler jest właścicielką kilku popularnych lokali gastronomicznych w Warszawie. Są to restauracje, gdzie serwowana jest kuchnia polska i klasyczne dania z nowoczesnym twistem oraz cukiernia.

Wcześniej Magda Gessler współprowadziła lokale z ówczesnym mężem Piotrem Gesslerem.

Magda Gessler – Instagram

Magda Gessler jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, a ogromne zasięgi jej profilu świadczą o ogromnej popularności gwiazdy. Magdę Gessler na Instagramie znajdziecie pod nazwą magdagessler_official.

Autor:Aleksandra Wolniewiz

Magda Gessler o roli babci. "Moja córka nie pozwala mi być nią do końca. Jest bardzo zaborcza"
Magda Gessler o roli babci. "Moja córka nie pozwala mi być nią do końca. Jest bardzo zaborcza" Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: TVN