Programy

Ekspertka "ŚOPW" apeluje do widzów. "Czuję się w obowiązku, by to podkreślić"

Programy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Karolina Tuchalska-Siermińska, Magdalena Chorzewska

Za nami premiera pierwszego odcinka 8. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Zanim jednak widzowie mogli poznać nowych uczestników, psycholożka Karolina Tuchalska-Siermińska zaapelowała do internautów. Poprosiła o szacunek dla uczestników i podkreśliła, że to zwykli ludzie, którzy mają uczucia.

Aż trudno uwierzyć, że to już 8. edycja niezwykłego eksperymentu społecznego, w którym uczestnicy decydują się stanąć na ślubnym kobiercu z nieznajomym. Każdy kolejny sezon "Ślubu od pierwszego wejrzenia" wzbudza wśród widzów ogromne emocje. Internauci szeroko komentują zmagania uczestników, którzy na ich oczach próbują walczyć o miłość. Jedna z ekspertek Karolina Tuchalska-Siermińska zaapelowała do fanów o szacunek.

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Ekspertki zaapelowały do fanów

Choć uczestników prawdopodobnie cieszy duże zainteresowanie fanów "Ślubu od pierwszego wejrzenia", nie zawsze ich słowa są dla nich przyjemne. Każdy odcinek jest w sieci szeroko komentowany. Niedługo przed premierą pierwszego odcinka nowego sezonu Karolina Tuchalska-Siermińska postanowiła zaapelować do widzów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"W nawiązaniu do premiery najnowszego sezonu i ogromu dyskusji, i kontrowersji, które wzbudza zazwyczaj ten eksperyment, a w ostatnim czasie jest ich coraz więcej, chciałabym się odnieść do bardzo ważnej kwestii. Z jednej strony wydaje mi się, że jest to oczywiste, ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę skalę hejtu, która spada na uczestników tego eksperymentu, czuję się w obowiązku, by to podkreślić i zaznaczyć. Bardzo proszę was o szacunek, o empatyczne zachowanie w stosunku do uczestników tego eksperymentu" - zaczęła psycholożka.

Karolina Tuchalska-Siermińska zauważyła, że uczestnicy "ŚOPW" stają się niejako pożywką dla rzeszy komentujących internautów.

"To, co się dzieje na forach internetowych i różnego rodzaju stronach w kontekście oceniania, wypowiadania się na temat uczestników 'Ślubu od pierwszego wejrzenia' przekracza wszelkie granice. Więc warto pamiętać, że osoby, które obserwujecie po drugiej stronie ekranu, mimo dystansu i braku rzeczywistego kontaktu, to nie są fikcyjne awatary. Są to ludzie, którzy posiadają emocje, uczucia, swoje historie, trudności, z którymi się zmagają. To są ludzie, którzy widzą i doświadczają tego, co piszecie o nich w sieci. W związku z tym, zanim naskrobiecie coś anonimowo w Internecie, to pamiętajcie o tym, że po drugiej stronie też jest człowiek. Więc to, co piszecie, świadczy tak naprawdę o osobie piszącej, a nie o osobie, której dotyczy ten komentarz" - powiedziała.

Po krótkiej przerwie psycholożka ponownie wróciła na swój instagramowy profil, by dodać kilka słów. Tym razem zwróciła uwagę na wolność decydowania o sobie. Dodała, że poza rozrywką program mógłby dostarczać widzom wiedzy na temat konsekwencji, z jakimi mierzą się ludzie podejmujący niekiedy zaskakujące decyzje.

"Pozwólmy innym na podejmowanie własnych decyzji. Nawet jeśli te decyzje są niezgodne z tym, co sami byście zrobili albo są dla was totalnie abstrakcyjne lub dziwne, to może właśnie możecie wykorzystać taki eksperyment to tego, aby obserwować, jaki wpływ ma to na rozwój relacji. Po prostu obserwować z zaciekawieniem i szacunkiem dla tej odrębności i różnorodności ludzkich decyzji" - zauważyła.

Karolina Tuchalska-Siermińska zauważyła, z jak ogromnym hejtem muszą mierzyć się uczestnicy "Ślubu od pierwszego wejrzenia".

"I niezależnie od tego, pod jakimi słówkami ukryjecie hejt, czy nazwiecie to "konstruktywną krytyką" czy "wolnością słowa", to też takie popularne. Hejt jest hejtem i nie zmieni tego nic, niezależnie jak to sobie usprawiedliwicie. Po prostu nie wypowiadajmy się w sieci na temat ludzi, o których nie mamy zielonego pojęcia i których tak naprawdę nie znamy" - dodała.

Karolina Tuchalska-Siermińska zaapelowała do widzów Źródło: Instagram @odnova.psycholog
"Ślub od pierwszego wejrzenia" sezon 8. Zapowiedź
"Ślub od pierwszego wejrzenia" sezon 8. Zapowiedź

"Ślub od pierwszego wejrzenia 8". Uczestnicy

Za nami pierwszy odcinek nowego sezonu "Ślubu od pierwszego wejrzenia". W 8. edycji programu wzięli udział śmiałkowie, którzy postanowili zaryzykować i poszukać miłości w dosyć eksperymentalny sposób. W nowym sezonie po raz pierwszy wystąpią rozwodnicy i mama dwuletniego synka. Kim są Maciej Mikołajczak, Patryk Aniśko, Przemysław Wereszczyński, Marta Podbioł, Justyna Hołubowicz i Marta Milka? Poznaj ich bliżej:

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości