Programy

Świeradów-Zdrój to raj dla amatorów sportów zimowych. Jakie atrakcje na nich czekają?

Programy

Co Za Tydzień: Świeradów-Zdrój to raj dla narciarzy

Świeradów-Zdrój położony w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, znajduje się na styku trzech granic - Polski, Niemiec i Czech. Zimą zmienia się w raj dla amatorów białego szaleństwa. 

Świeradów-Zdrój to nie tylko kolej gondolowa i trasy dla narciarzy czy snowboardzistów, ale także kilometry ścieżek rowerowych i przede wszystkim piękne widoki. Dlaczego co roku miejscowość przyciąga coraz więcej turystów? Zobacz materiał magazynu Co Za Tydzień.

Świeradów-Zdrój: atrakcje turystyczne

W Świeradowie-Zdroju działa ośrodek narciarski z najnowocześniejszą w Polsce ośmioosobową koleją gondolową oraz jedynymi w kraju apartamentami położonymi na wysokości ponad tysiąca metrów. Trasa narciarska ma długość ponad dwa i pół kilometra.

Ze szlaków narciarskich można przenieść się na te rowerowe. To tu powstały pierwsze w Polsce profesjonalne Single Tracki, czyli ścieżki poprowadzone po terenach górskich w bardzo naturalny sposób. Jednak to, co przyciąga tu turystów najbardziej, to niesamowity klimat miejsca.

- Świeradów to nie tylko narty, biegówki, rowery, ale przede wszystkim dobroczynne uzdrowisko. Rocznie ponad milion wykonanych zabiegów. Pniemy się w górę jako kurort uzdrowiskowy. Mamy coraz więcej gości z zagranicy - powiedział Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa-Zdroju.

Co jeszcze warto zobaczyć na Dolnym Śląsku?

Świeradów Zdrój to doskonała baza wypadowa do wycieczek w Góry Izerskie. Chcesz zobaczyć Drogę Mleczną albo Galaktykę Andromedy? Wybierz się koniecznie do Parku Ciemnego Nieba w Górach Izerskich. Można tam bez problemów obserwować nocne niebo, gdyż nie ma wokół żadnego sztucznego oświetlenia.

Muzea, zamki, kopalnie czy podziemne trasy - zabytków na szlaku Dolnego Śląska nie brakuje.

Czytaj też:

Źródło zdjęcia głównego: Co Za Tydzień

Pozostałe wiadomości