Dawniej wyśmiewano jej chorobę. Dziś Patrycja z "TM" jest jeszcze piękniejsza niż w programie

Patrycja Sobolewska
Patrycja Sobolewska jako nastolatka była szykanowana ze względu na chorobę
Źródło: MWMEDIA
Patrycja Sobolewska wyznała, że jako nastolatka zmagała się z chorobą, która była obiektem drwin wśród rówieśników. Na kanapie "Dzień Dobry TVN" przytoczyła anegdotę, która upokorzyła ją do tego stopnia, że zupełnie straciła pewność siebie.

Patrycję Sobolewską zdecydowanie można nazwać odkryciem 9. edycji "Top Model". Jurorzy zakochali się w niej od pierwszego wejrzenia. Nie tylko urodą i niespotykanymi predyspozycjami, ale determinacją w dążeniu do celu i ogromem ciężkiej pracy dostała się do finału. Ostatecznie zajęła drugie miejsce, ale wygrała tym samym coś więcej niż program — udział szeroko otworzył jej drzwi do kariery i na zawsze odmienił życie modelki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Przełomowy Moment. Rozmowy Martyny Mikołajczyk: IRENA MELCER

Patrycja Sobolewska z "Top Model" jako nastolatka cierpiała na przykre schorzenie

Na pierwszy rzut oka można by przyznać, że jest wprost idealna. Długie gęste blond włosy, duże oczy, pełne usta, regularne rysy i idealna sylwetka. Nawet wzrostu jej nie brakuje. Stąd w intratnych i prestiżowych ofertach pracy może dziś przebierać, a na jej instagramowym profilu możemy oglądać kolejne fantastyczne efekty zdobywania kolejnych szczytów modelingu. Modelka jest świadoma swoich atutów, ale nie zawsze tak było.

Jako nastolatka wielokrotnie była ofiarą prześladowań ze strony rówieśników. Wszystko ze względu na chorobę skóry. Patrycja Sobolewska wspomina, że trądzik towarzyszył jej przez cały okres dorastania i był obiektem powszechnych drwin. Z tego powodu dzisiejsza modelka miała ogromne problemy z pewnością siebie. Aż trudno uwierzyć, że wstydziła się tego, jak wyglądała. "Trądzik jest chorobą, z którą powinno się walczyć i moje poczucie własnej wartości bardzo ucierpiało. Nie chciałam nigdzie wychodzić ze znajomymi. Pamiętam, jak kolega zaprosił mnie na spotkanie, a ja bardzo długo się malowałam. Nakładałam na siebie kilka warstw podkładu tylko po to, by zakryć te zmiany. Efekt niestety był odwrotny. Makijaż był na tyle gruby, że nie potrafiłam pod tą warstwą kosmetyków poznać już siebie" - mówiła Patrycja Sobolewska w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

Patrycja Sobolewska była wyśmiewana ze względu na wygląd

Jedną z przykrych anegdot modelka przytoczyła jakiś czas temu na swoim instagramowym profilu. Nastolatka stała w miejskim autobusie, gdy usłyszała rozmowę dwóch chłopców w podobnym wieku. Zdanie "tylko się nie przestrasz, stoi obok biletomatu" miała zapamiętać już na zawsze. "Chłopcy mieli ubaw, a ja nogi jak z waty, twarz rozpaloną do czerwoności i biletomat pod ramieniem, bez którego chyba osunęłabym się na ziemię" - pisała.

Patrycja Sobolewska jest jedną z tych influencerek, które starają się choć trochę zmienić społeczne przyzwyczajenia. Coraz więcej kobiet pokazuje się w mediach społecznościowych sauté i bez filtra, nawet jeśli ich cera nie jest idealna. I choć dziś modelka może być uznawana za ideał, chce pokazać młodym obserwatorom, że nic, co ludzkie nie powinno być nam obce.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości