Seriale

"Bunt!" - nieporozumienia między młodymi a "boomerami" i szukanie własnego miejsca w społeczeństwie

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
TVN
Bohaterowie serialu "Bunt"

Serial "Bunt!" to bardzo ważna produkcja, szczególnie dla młodzieży, która może utożsamić się z problemami bohaterów. Opowiada o buncie w obronie własnej godności, nieporozumieniach między młodymi a "boomerami" i szukaniu własnego miejsca w społeczeństwie.

Serial "Bunt!" to także cenna lekcja dla dorosłych, którzy często lekceważą problemy młodych ludzi lub odczytują ich bunt jako bezpośredni atak. O czym dokładnie opowiada serial, jakie są losy bohaterów, kto w nim gra oraz kiedy i gdzie można go oglądać?

"Bunt!" - o czym jest serial

Kajetan, Lolita, Jajko, Zośka, Bolo i inni - każdy z tych bohaterów serialu przeżył już swój nastoletni bunt, jednak w ich przypadku było to coś więcej niż burza hormonów. Dysfunkcyjne rodziny, konflikty z prawem, niewłaściwe towarzystwo to tylko niektóre z powodów ich pobytu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. A tam apodyktyczna pani dyrektor - Agata Gawron - systematycznie wprowadza nowe obostrzenia i kary, które blokują młodzież, poniżają ją i jeszcze bardziej pogrążają w problemach, z którymi się zmagają. W końcu młodzi nie wytrzymują i wybucha BUNT! w obronie własnej godności…

Strajk eskaluje - sytuacja staje się na tyle poważna, że zbuntowanym bohaterom grozi interwencja policji i więzienie. Ostatnią deską ratunku jest były dyrektor ośrodka, legendarny Tomasz Wilk, który w wyniku dramatycznych wydarzeń z przeszłości skazał się na banicję. Dawny wychowawca kiedyś dostrzegł w nich potencjał, dotarł do nich i zaakceptował - teraz znów staje po ich stronie.

Co Za Tydzień: serial "Bunt". Jan Wieczorkowski w charyzmatycznej roli
Co Za Tydzień: serial "Bunt". Jan Wieczorkowski w charyzmatycznej roli Źródło: Co Za Tydzień

"Bunt!" - bohaterowie, obsada, aktorzy

Serialowi "boomerzy" to: Jan Wieczorkowski (Tomasz Wilk), Monika Buchowiec (Agata Gawron), Magdalena Turczeniewicz (Anna Krajewska), Antoni Milancej (Bartek Krajewski), Bartosz Picher (Radek Jurgowicz), Lidia Sadowa (Małgosia Jurgowicz), Krzysztof Piątkowski ("Winetu"), Marta Mazurek (Kaśka Biela), Weronika Asińska (Monika Zawada) i Paweł Dobek ("Ciepły).

"Bunt": Jan Wieczorkowski jako Tomasz Wilk.
"Bunt": Jan Wieczorkowski Źródło: TVN

"Młodych" reprezentują: Natalia Jędruś (Róża), Maciej Kucharski (Kajetan), Ola Grabowska (Majka), Małgorzata Majerska (Nina), Maja Wolska ("Lolita"), Iga Górecka (Zośka), Maciej Kosiacki ("Jajko"), Jakub Pruski ("Hakier"), Aleksander Kaleta ("Bolo") i Maciej Kobiela ("Gruby').

"Bunt": Młodzi bohaterowie
"Bunt!": Młodzi bohaterowie Źródło: TVN

"Bunt!" - twórcy serialu

Zdjęcia do serialu wystartowały w sierpniu. Producentami "Buntu!" są Tomasz Karpiński (m.in. "Pułapka", "Na Wspólnej") i Marta Fujak (m.in. "UFO Witness" i "Suspicious Minds" dla Discovery), reżyserem formatującym Darek Twaróg (m.in. "Na Wspólnej"), autorem zdjęć Robert Halastra (m.in. "Generał', "Szóstka") a za montaż odpowiada Robert Ciodyk (m.in. "Teraz ja", 'Na Górze Tyrryry'). Scenariusz, oparty na oryginalnym pomyśle TVN, tworzą Maciej Kazula i Beata Halastra.

"Bunt!" - kiedy i gdzie oglądać?

Premiera serialu "Bunt!" odbyła się w poniedziałek 31 stycznia. Produkcję można oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 18.25 w TVN i Playerze.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego:  TVN/Adam Pluciński

Pozostałe wiadomości