"Diuna" doczeka się prequela. O czym opowie serial HBO "Dune: The Sisterhood"?

"Dune: The Sisterhood" - nowy serial HBO to prequel "Diuny"
"Dune: The Sisterhood" - nowy serial HBO to prequel "Diuny"
Źródło: HBO
Film "Diuna" okazał się niebywałym sukcesem. Reżyser Denis Villeneuve pracuje już nad drugą częścią produkcji, tymczasem do mediów trafiła kolejna bardzo dobra informacja. Fani doczekają się także serialu osadzonego w dobrze im znanym świecie. "Dune: The Sisterhood" trafi na platformę streamingową HBO Max.

Film "Diuna" na podstawie powieści Franka Herberta zadebiutował na ekranach kin w 2021 roku. Spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem widzów i recenzentów, co zaowocowało nominacjami do najważniejszych branżowych nagród. Wiemy już, że wytwórnia Warner Bros. rozszerzy uniwersum "Diuny" o kolejny kinowy film, a HBO Max przygotuje dla widzów serial, który nazywać się będzie "Dune: The Sisterhood". Seria trafi do realizacji już w listopadzie.

"Dune: The Sisterhood" - o czym będzie prequel "Diuny"?

Film "Diuna" to saga o międzygalaktycznym wojowniku Paulu Atrydzie i jego mesjanistycznym powołaniu, by przewodzić swojemu ludowi i jego walce o przetrwanie. Bohater prowadzi wojowników przeciwko złemu baronowi i próbuje zniszczyć galaktyczny handel "przyprawą".

Serial HBO Max "Dune: The Sisterhood" opowie o powstaniu żeńskiego zakonu Bene Gesserit na 10 tysięcy lat przed akcją "Diuny". Głównymi bohaterkami "Dune: The Sisterhood" będą Valya i Harkonnen. Siostry stworzyły podwaliny tej kluczowej organizacji, która pozwala zapewnić ludzkości bezpieczną przyszłość.

Leon Myszkowski w ogniu pytań
Leon Myszkowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"
Leon Myszkowski w ogniu pytań w cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?"

"Dune: The Sisterhood" - obsada i twórcy

W rolach głównych w "Dune: The Sisterhood" wystąpią: znana z "Czarnobyla" Emily Watson oraz Shirley Henderson grająca w filmach z serii "Harry Potter". Showrunnerkami serialu są Alison Schapker ("Lost", "Westworld") i Diane Ademu-John ("Imperium", "The Originals"), która odpowiada także za scenariusz. Wśród ekipy producentów wykonawczych znalazł się także Denis Villeneuve.

Reżyserią pilotażowego odcinka zajął się Johan Renck, który brał udział w powstawaniu hitów takich jak "Czarnobyl", "Breaking Bad" czy "The Walking Dead". Za produkcję serialu odpowiada Legendary Television, a oglądać go będzie można w HBO Max.

Emily Watson i Shirley Henderson wystąpią w serialu "Dune: The Sisterhood"
Emily Watson i Shirley Henderson wystąpią w serialu "Dune: The Sisterhood"
Źródło: Getty Images

"Dune: The Sisterhood" - kiedy premiera?

"Dune: The Sisterhood" doczeka się najprawdopodobniej 10 odcinków. Na razie nie poznaliśmy dokładnej daty premiery serialu. Kiedy tylko to nastąpi, powiadomimy o tym niezwłocznie.

"Dune: The Sisterhood" - zwiastun

HBO Max nie wypuściło jeszcze oficjalnego trailera serialu "Dune: The Sisterhood". Jeżeli jeszcze nie widzieliście, to zobaczcie zwiastun filmu "Diuna", który można oglądać HBO Max i Playerze.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości