HBO MAX 

HBO Max

HBO MAX jest rodzajem platformy streamingowej. To amerykański serwis strumieniowy, pełniący funkcję wideo na życzenie. Właścicielem jest koncern mediowy Warner Bros. Discovery. To miejsce, gdzie można premierowo oglądać różnego rodzaju programy, filmy i seriale.

HBO MAX – historia

Z końcem roku 2018 koncern WarnerMedia podjął decyzję o uruchomieniu serwisu strumieniowego. Nieco później firma uległa reorganizacji i fuzji z przedsiębiorstwem Discovery i tak powstał Warner Bros. Discovery.

HBO MAX działa od 27 maja 2020 roku i na samym początku jego działalność ograniczała się wyłącznie do terytorium Stanów Zjednoczonych. Z czasem dostęp był rozszerzony na Amerykę Łacińską i na niektóre państwa Europy. Tym samym wygaszeniu uległ serwis znany jako HBO NOW (dla użytkowników nieposiadających subskrypcji telewizyjnej) i HBO GO (do której dostęp mieli abonenci sieci telewizyjnej}, a jego użytkownicy otrzymali automatyczny dostęp do platformy HBO MAX.

W platformie HBO MAX użytkownik ma dostęp do biblioteki różnych materiałów, które podlegają Warner Bros. Discovery. Wśród nich można wymienić wytwórnie filmowe, jak i kanały telewizyjne. Ponadto w ofercie są również materiały spoza koncernu oraz te produkowane na jego zlecenie. Serwis funkcjonuje dzięki stronie internetowej i aplikacji, która jest dostępna na urządzenia mobilne i telewizory typu Smart. Jest to rozszerzenie oferty multipleksu HBO.

HBO MAX w Polsce

Serwis swoje usługi uruchamiał w kolejnych krajach na różnych kontynentach. W Polsce HBO MAX został wprowadzony 8 marca 2022 roku, obok innych krajów Europy, głównie z terenu środkowo-wschodnich. Zastąpił wówczas platformę HBO GO.

HBO MAX – oferta programowa

Oferta programowa HBO MAX obejmuje wiele materiałów od marek, które wchodzą w koncern Warner Bros. Discovery, a jako dostawców można wymienić chociażby:

  • HBO – tworzącego sieć kanałów telewizyjnych,
  • Warner Bros. Pictures – który zajmuje się produkcją filmową,
  • Warner Bros. Animation – głównym punktem ich działalności są filmy animowane,
  • Warner Bros. Television Studios – produkuje programy telewizyjne,
  • New Line Cinema – również odpowiedzialny jest za wytwarzanie filmów,
  • DC Studios – swoją działalność skupia na adaptacji komiksów DC Comics,
  • CNN – jako kanał telewizyjny odpowiedzialny za informacje,
  • Cartoon Network i Boomerang – jako kanały telewizyjne dedykowane dzieciom,
  • Turner Sports – zajmuje się transmisjami sportowymi w USA,
  • Magnolia Network – kanał telewizyjny odpowiedzialny za produkcję materiałów o tematyce lifestylowej.

HBO MAX – dostawcy spoza koncernu

Na podstawie umowy o udzielenie licencji platforma HBO MAX może emitować, m.in. programy stacji Comedy Central. Posiada również wyłączne prawa do dystrybucji wybranych seriali, np. BBC czy Sky Group.

HBO Max

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie"Co Za Tydzień"
wideo 2/14

Źródło zdjęcia głównego: HBO Max