Jodie Foster gwiazdą czwartego sezonu serialu "Detektyw". Jest pierwsze zdjęcie i teaser

Autor:
Kamila
Jamrożek
Jodie Foster gwiazdą czwartego sezonu serialu "Detektyw".

Znana z kultowego filmu "Milczenie Owiec" Jodie Foster ponownie wcieli się w postać śmiałej pani detektyw, która próbuje rozwiązać skomplikowaną zagadkę kryminalną. Tym razem gwiazdę zobaczymy w roli głównej w czwartym sezonie serialu "Detektyw".

Wielokrotnie nagradzana antologia HBO, czyli "Detektyw" (ang. "True Detective") powraca z czwartym sezonem. O czym opowie kolejna seria tym razem z Jodie Foster i Kali Reis w rolach głównych?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon? Źródło: 'Co Za Tydzień"

"Detektyw" – o czym będzie czwarty sezon serialu?

Jak czytamy oficjalnym opisie serialu, akcja czwartego sezonu "Detektywa" (ang. "True Detective: North Country") rozgrywać się będzie w mieście Ennis na Alasce. Śledztwo w sprawie zaginięcia sześciu mężczyzn pracujących na miejscowej stacji arktycznej rozpoczną panie detektyw Liz Danvers (w tej roli Jodie Foster) i Evangeline Navarro (Kali Reis). Będą się one musiały zmierzyć nie tylko z czającym się w ich wnętrzu mrokiem, ale też z tajemnicami ukrytymi głęboko pod skorupą wiecznego śniegu. Ważnym elementem serialu będzie kultura rdzennych ludów indiańskich zamieszkujących Alaskę, w czym pomogą zatrudnieni do serialu konsultanci. Oto pierwsze zdjęcie z planu:

Jodie Foster gwiazdą czwartego sezonu serialu "Detektyw". Jest pierwsze zdjęcie z planu
Jodie Foster gwiazdą czwartego sezonu serialu "Detektyw". Jest pierwsze zdjęcie z planu Jodie Foster gwiazdą czwartego sezonu serialu "Detektyw". Jest pierwsze zdjęcie z planu Źródło: HBO

"Detektyw" – obsada czwartego sezonu

W pozostałych rolach w czwartym sezonie serialu "Detektyw" wystąpią m.in.: Aka Niviana,  Isabella Star LeBlanc, Joel D. Montgrand, John Hawkes, Christopher Eccleston, Fiona Shaw, Finn Bennett oraz Anna Lambre.

Aka Niviana wcieli się w rolę Julii, siostry Navarro, która opisywana jest jako "kobieta walcząca z demonami w swoim umyśle i swojej historii". Isabella Star LeBlanc zagra Leah, pasierbicę Danvers, młodą kobietę "walczącą o swój głos i swoją tożsamość". Joel D. Montgrand wcieli się zaś w postać Eddiego Qavvika, ukochanego Danvers, maszera mocno związanego z miastem Ennis i jego historią. 

Scenarzystką, reżyserką, showrunnerką i producentką wykonawczą serialu jest Issa Lopez, a jednym z producentów jest Barry Jenkins. W tym sezonie zabraknie twórcy tego serialu opowiadającego w każdym sezonie historię innego śledztwa - Nica Pizzolatto.

Zobacz teaser czwartego sezonu serialu "Detektyw":

"Detektyw" – o czym były poprzednie sezony?

Głównymi bohaterami pierwszego sezonu serialu "Detektyw" byli Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey). Dwaj detektywi, którzy w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. Prowadzili wówczas śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa, które mogło mieć rytualny podtekst. Podczas poszukiwań mordercy ich losy połączyły się w nieoczekiwany sposób, co doprowadziło do konfliktu. W 2012 roku zostaje popełnione podobne morderstwo. Dwóch nowych detektywów przydzielonych do sprawy postanawia przejrzeć akta z 1995 r. Martin i Rust opowiadają im o dawnym śledztwie i swoim życiu, wyjawiając przy okazji powody, które skłoniły Cohle’a do odejścia z wydziału zabójstw w 2002 roku. Opowieści o śledztwie zmuszają obu do powrotu do wspomnień i do świata, który dawno zostawili za sobą.

"Detektyw" - sezon 1. - Woody Harrelson i Matthew McConaughey
"Detektyw" - sezon 1. - Woody Harrelson i Matthew McConaughey "Detektyw" - sezon 1. - Woody Harrelson i Matthew McConaughey Źródło: HBO

Akcja drugiego sezonu serialu "Detektyw" przeniosła się do spalonej słońcem Kalifornii. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy takie jak nagrodzony Złotym Globem Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams i Taylor Kitsch. Nietypowe morderstwo sprawiło, że połączyły się losy trzech policjantów i pewnego przestępcy, a każdy z nich funkcjonuje w sieci spisków i zdrad.

"Detektyw" - sezon 2. - Colin Farell
"Detektyw" - sezon 2. - Colin Farell "Detektyw" - sezon 2. - Colin Farell Źródło: HBO

Akcja trzeciej odsłony serialu "Detektyw" opowiadała o makabrycznej zbrodni popełnionej w sercu hrabstwa Ozark. Tajemnicza sprawa pozostaje nierozwiązana przez wiele lat, a kolejne dekady przynoszą nowe wydarzenia. W 2015 roku emerytowany detektyw Wayne Hays wraca wspomnieniami do nierozwiązanej sprawy sprzed lat — tajemniczego zniknięcia 12-letniego Willa i jego 10-letniej siostry Julii Purcell. Policjant przypomina sobie pierwsze dni i tygodnie po rozpoczęciu śledztwa oraz wydarzenia z 1990 roku, kiedy on i jego były partner Roland West zeznawali w sądzie jako świadkowie w związku z przełomem w tej sprawie. W główną rolę wcielił się zdobywca Oscara Mahershala Ali.

"Detektyw" - sezon 3. -  Mahershala Ali
"Detektyw" - sezon 3. - Mahershala Ali "Detektyw" - sezon 3. - Mahershala Ali Źródło: HBO

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości