Seriale

Serial "Mój Agent". Magda Cielecka, Danuta Stenka i Grażyna Szapołowska zagrają... same siebie

Seriale

Aktualizacja:
Autor:
Kamila
Jamrożek
Serial "Mój Agent" - Magdalena Cielecka

Serial "Mój agent" będzie opowiadał o kulisach pracy agentów aktorskich – często z humorem i w krzywym zwierciadle. Największą atrakcją będzie udział gwiazd kina i teatru grających… same siebie. Gdzie i kiedy oglądać nową produkcję?

Serial "Mój agent" to adaptacja francuskiej produkcji "Dix pour cent", która opowiada o losach gwiazd filmowych i ich agentów. Francuska wersja stała się światowym hitem, dlatego w kolejnych krajach powstają jego lokalne wersje. Prawa do adaptacji zostały do tej pory sprzedane m.in. Korei Południowej, Indonezji, Malezji, Turcji i Wielkiej Brytanii. Wkrótce zobaczymy też polską wersję! Kto zagra?

"Mój Agent" - o czym jest serial? Fabuła

Głównymi bohaterami serialu "Mój Agent" są agenci gwiazd, o których pracy opowiada produkcja. W każdym odcinku w roli głównej pojawi się gościnnie inna gwiazda. We francuskim oryginale wystąpiły takie sławy, jak m.in. Juliette Binoche, Monica Bellucci, Isabelle Adjani czy Sigourney Weaver.

Akcja polskiej wersji, tak samo jak oryginał, będzie skupiać się na codziennych zmaganiach pracowników agencji aktorskiej, którzy pod swoją opieką mają największe gwiazdy filmu, teatru i telewizji. Oto fabuła serialu.

Los jednej z najbardziej prestiżowych agencji aktorskich w Warszawie staje pod znakiem zapytania, gdy umiera jej właściciel, Gustaw (Krzysztof Jasiński). Teraz oprócz codziennych zmagań z niezwykle absorbującymi gwiazdami czwórka agentów będzie musiała walczyć o przetrwanie firmy. Tymczasem w biurze pojawia się nowa pracownica Dorota (Paulina Walendziak). Jest dorosłą córką jednego z agentów Marka. Mężczyzna ukrywał jej istnienie przed swoimi współpracownikami i rodziną. Dla dziewczyny świat planów zdjęciowych, scenariuszy, spotkań z gwiazdami jest tym, o czym marzy. Przypadek sprawia, że rozpoczyna pracę w agencji, u boku ojca i…wbrew jego woli.

Dzięki serialowi, widzowie będą mieli szansę zobaczyć na czym polega zawód agenta i jak funkcjonują agencje aktorskie.

Serial "Mój Agent" - aktorzy
Serial "Mój Agent" - aktorzy grający tytułowych agentów Źródło: TVN

 "Mój Agent" - kto zagra? Obsada i twórcy

W polskiej adaptacji pt. "Mój agent" zobaczymy plejadę gwiazd m.in. Magdalenę Cielecką, Danutę Stenkę czy Grażynę Szapołowską, które w serialu zagrają same siebie. W rolę agentów wcielą się: Marek Gierszał (Marek), Aleksandra Pisula (Aga), Maciej Maciejewski (Gabriel) i Ewa Szykulska (Mira). Wspierają ich asystenci - Ewa (Anna Cieślak), Julian (Dawid Ściupidro) oraz Zosia (Sylwia Achu).

W roli wiodącej w każdym pojawi się gościnnie inna polska gwiazda. W pierwszym będzie to Magdalena Cielecka, w drugim Danuta Stenka oraz Grażyna Szapołowska, w trzecim Jerzy Stuhr oraz Maciej Stuhr, w czwartym Marta Żmuda Trzebiatowska, w piątym Magdalena Boczarska i Tomasz Karolak, w szóstym Daniel Olbrychski.

Serial "Mój Agent" - Grażyna Szapołowska
Serial "Mój Agent" - Grażyna Szapołowska Źródło: TVN
Serial "Mój Agent" - Magdalena Cielecka
Serial "Mój Agent" - Magdalena Cielecka Źródło: TVN

Nowy serial zostanie wyprodukowany przez Player Original. Grupa TVN od razu realizuje dwa sezony produkcji. Aktualnie trwają zdjęcia do pierwszego sezonu, który będzie liczyć sześć odcinków. Za reżyserię odpowiada Julia Kolberger i Olga Chajdas, natomiast autorami zdjęć są Jakub Giza i Anna Rzepka.

Danuta Stenka o małżeństwie. "To nie płynęło łódeczką po lustrzanej tafli"
Danuta Stenka o małżeństwie. "To nie płynęło łódeczką po lustrzanej tafli"

 "Mój Agent" - gdzie i kiedy oglądać?

Pierwszy sezon serialu "Mój Agent" składa się z sześciu odcinków. Pierwszy odcinek serialu będzie miał swoją premierę w Playerze już 25 grudnia. Kolejne zostaną udostępnione w tygodniowych odstępach. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości