Powstanie kontynuacja filmu "Różyczka". Kogo zobaczymy w obsadzie?

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Powstanie kontynuacja filmu "Różyczka"

"Różyczka" to film Jana Kidawy-Błońskiego z 2010 r. Teraz w mediach pojawiła się informacja o jego kontynuacji. Już w lipcu tego roku mają ruszyć zdjęcia do "Różyczki 2". Kogo tym razem zobaczymy w obsadzie?

Film "Różyczka" to polski dramat z 2010 r. w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego, który zdobył statuetkę Złotego Lwa na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Fil opowiada historię znanego literata, który wdaje się w romans z dużo młodszą od siebie kobietą.

Ruszają zdjęcia do "Różyczki 2"

Z czasem okazuje się ona agentką służb specjalnych PRL, która ma za zadanie obserwowanie jego i jego przyjaciół. Kamila na współpracę z SB zgodziła się z miłości do funkcjonariusza. W czasie 'akcji' okazuje się, że o wiele straszy od niej pisarz, jest bardzo interesującym mężczyzną, co nie podoba się zazdrosnemu funkcjonariuszowi.

W filmie pojawiła się prawdziwa plejada gwiazd jak: Magdalena Boczarska w roli Kamili, Robert Więckiewicz w roli funkcjonariusza, Andrzej Seweryn jako pisarz, a także Jacek Braciak, Grażyna Szapołowska, Jan Frycz, Krzysztof Globisz czy Jerzy Kamas.

Zobacz wideo:

Premiera filmu "Fucking Bornholm"
Premiera filmu "Fucking Bornholm" Źródło: Co Za Tydzień

Jan Kidawa-Błoński ponownie stanie za kamerą

Teraz w mediach pojawiła się informacja, że już w lipcu 2022 r. ruszają zdjęcia do kontynuacji filmu "Różyczka". Prace realizowane będą głównie w Polsce, ale także w Belgii, Niemczech i w Izraelu. Za kamerą ponownie stanie Jan Kidawa-Błoński, a w roli operatora wystąpi Łukasz Gutt.

Jak na razie nie podano informacji o fabule filmu. Wiadomo, że kolejna część "Rózyczki" ma rozwiązać tajemnicę, która pozostała nierozwikłana w pierwszej części. Producentem i dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości