Fani pokochali ich w "Przepisie na życie". Co się dzieje teraz z Manią i Gniewkiem? 

Mania, czyli Aleksandra Radwańska i Gniewko grany przez Modesta Aleksandrowicza-Krasko w serialu "Przepis na życie"
Mania i Gniewko w serialu "Przepis na życie"
Źródło: PAWEL WRZECION/MWMEDIA
Serial "Przepis na życie" cieszył się bardzo dużą popularnością. Serca widzów skradli szczególnie najmłodsi bohaterowie. Co teraz robią serialowa Mania i Gniewko, czyli Aleksandra Radwańska i Modest Aleksandrowicz-Krasko?

"Przepis na życie" to polski serial obyczajowy w reżyserii Michała Rogalskiego, który emitowany był na kanale TVN od 2011 do 2013 roku, a obecnie można go znaleźć w serwisie player.pl. Opowiadał on o losach Anki (w tej roli Magdalena Kumorek), której mąż Andrzej (Piotr Adamczyk) oznajmia nagle, że odchodzi do innej kobiety. Na domiar złego Anka traci też dobrze płatną pracę. Okazuje się także, że jest w ciąży z byłym mężem. W opiece nad noworodkiem i zmaganiem się z trudami życia pomagają jej matka Irena (Dorota Kolak) oraz nastoletnia córka Mania (Aleksandra Radwańska). Los głównej bohaterki odmienia się, kiedy odkrywa w sobie wielki talent kulinarny i poznaje znanego szefa kuchni Jerzego Knappe (Borys Szyc), który staje się jej wielką miłością.    

W serialu występuje wiele znanych gwiazd, które kontynuują swoją karierę aktorską. Jednak, jeśli śledziliście losy bohaterów serialu "Przepis na życie",  to zapewne zastanawiacie się, co się stało się z córką głównej bohaterki? A jak wyrósł jej syn, który podczas emisji był niemowlakiem, a teraz ma już 11 lat?

Aleksandra Radwańska – kariera 

Aleksandra Radwańska ma 31 lat. Zadebiutowała na wielkim ekranie w 2003 roku w filmie pt. "Ciało". Wcieliła się w nim w rolę Oli. Znana jest też z roli Kasi Żelażek w serialu pt. "Dwie strony medalu". Największą sławę przyniosła jej jednak rola Manii Zawadzkiej, córki Anny i Andrzeja, głównych bohaterów serialu "Przepis na życie".

Swój jedyny występ w teatrze zaliczyła 12 kwietnia 2013 roku na deskach Mój Teatr w Poznaniu w spektaklu pt. "Rokendrol albo mów mi teściu" w reżyserii Marka Zgaińskiego na podstawie jego powieści, w którym wcieliła się w rolę córci.

Aleksandra Radwańska
Aleksandra Radwańska
Źródło: MWMEDIA

Aleksandra Radwańska ukończyła ASP. Uwielbia malować, ale też słuchać muzyki i tańczyć. Słucha różnorodnej muzyki od R&B, hip-hopu, popu po punk rock czy reggae. aktorka uwielbia sport: tańczy hip-hop w EDS'ie, wcześniej uprawiała biegi i chód sportowy, uprawia też inne sporty rekreacyjne.

Zobacz wideo:

Małgorzata Ostrowska przyznała, że doświadczyła ageizmu
Małgorzata Ostrowska opowiedziała o dyskryminacji w zawodzie.
Źródło: serwis: Co za Tydzień

Aleksandra Radwańska – co teraz robi Mania z "Przepisu na życie"?

Mańka - postać grana przez Aleksandrę Radwańską - to bohaterka, która wyjątkowo szybko zyskała sympatię widzów. Jest szkolną outsiderką, która ma tylko jedną przyjaciółkę - zabawną dziewczynę o ksywce Gruba (Dominika Gwit). Inteligenta, buntownicza i temperamentna dziewczyna często pakowała się w kłopoty i lubiła stawiać na swoim. Liczne problemy sercowe upartej nastolatki bawiły i zaskakiwały fanów serialu.

Aleksandra Radwańska i Dominika Gwint
Aleksandra Radwańska i Dominika Gwint
Źródło: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

Odtwórczyni roli Mani prywatnie była nieco starsza od swojej bohaterki, dlatego nastoletnie problemy miała już za sobą. Kiedy jeszcze emitowani serial udzieliła wywiadu Wirtualnej Polsce.

"Z Manią mamy podobny temperament, lubimy towarzystwo ludzi, obie jesteśmy rozgadane i robimy głupie miny" - powiedziała Aleksandra Radwańska.

"Mamy jednak zupełnie inne problemy, nieco inaczej wygląda nasze życie. Bardzo lubię malować i chcę w tym kierunku się w przyszłości kształcić. Być może po drodze zaczepię o aktorstwo" – zdradziła aktorka.

Podczas emisji serialu aktorka stała się bardzo popularna. Jednak po zakończeniu piątego, ostatniego sezonu serialu, zniknęła z polskiego kina. Po 6 latach przerwy Radwańska znów spróbowała sił w aktorskim fachu. Pod koniec 2017 roku wystąpiła ona w etiudzie fabularnej "CZA CZA" w reżyserii Arka Ratajczaka. Aktorka zagrała bardzo odważne sceny. Wcieliła się w postać, która przeżywa swoje pierwsze zauroczenie. Aleksandra Radwańska nie bała się zagrać całkowicie nago. Aktorkę można obecnie zobaczyć w epizodycznych rolach w znanych polskich serialach.

CZA CZA - etiuda fabularna w reżyserii Arka Ratajczaka:

Modest Aleksandrowicz-Krasko – co teraz robi Gniewko z „Przepisu na życie”?

Modest Aleksandrowicz-Krasko urodził się w 2011 roku, czyli wtedy, kiedy serialowy Gniewko. Oznacza to, że zaczynał swoja przygodę aktorską jako niemowlę i rósł na oczach widzów. Maluch jest synem aktora Jana Aleksandrowicza- Kraski, a jego babcią jest słynna aktorka dubbingowa Miriam Aleksandrowicz. Ze swoim tatą zagrał w 2019 roku w filmie "Obcy człowiek" Etuida szkolna. Co ciekawe, gra tam młodszą wersję Jana Aleksandrowicza- Kraski. 11-latka można zobaczyć też w popularnych serialach, np. "Przyjaciółki".

Modest Aleksandrowicz-Krasko
Modest Aleksandrowicz-Krasko
Źródło: PAWEL WRZECION/MWMEDIA | FACEBOOK/PRZYJACIÓŁKI

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: WP Gwiazdy, Wikipedia, Dubbingpedia

Źródło zdjęcia głównego: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości