"The Last of Us" – są pierwsze recenzje serialu. "Najlepsza adaptacja gry, jaka kiedykolwiek powstała"

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
HBO, rottentomatoes.com
"The Last of Us"

Serial "The Last of Us" oparty jest na znanej na całym świecie i cenionej przez graczy i krytyków grze wideo. Pojawiły się pierwsze recenzje produkcji HBO Max. Nie pozostawiają one złudzeń. Jest to dzieło, które zdecydowanie warto obejrzeć.

Serial HBO Max "The Last of Us" to produkcja oparta na znanej grze wideo o tej samej nazwie opracowanej przez studio Naughty Dog. Produkcja niedługo będzie miała premierę. Przygotujcie się na niezwykłe doznanie emocjonalne. Recenzenci, którzy widzieli już pierwszy odcinek serialu, zwracają uwagę na wielowymiarową grę aktorską, pozostającą na długo w pamięci fabułę i realizm przedstawionego świata. Ten serial wciągnie was na długie godziny.

"The Last of Us" – o czym jest serial?

Fabuła serialu "The Last of Us" skupia się na wydarzeniach, które mają miejsce dwadzieścia lat po tym, jak współczesna cywilizacja zostaje zniszczona. Ocalały Joel zostaje zatrudniony, aby przemycić z opresyjnej strefy kwarantanny 14-letnią dziewczynę, Ellie. Para przemierza wspólnie USA, polegając na sobie nawzajem, aby przetrwać.

"The Last of Us" – pierwsze recenzje

W serwisie Rotten Tomatoes pojawiły się pierwsze recenzje serialu "The Last of Us". Werdykt: "To najlepsza adaptacja gry, jaka kiedykolwiek powstała" - orzekł dziennikarz BBC Stephen Kelly.

Nie czuje się, że nawet w najmniejszym stopniu kontrowersyjne będzie nazywanie tego serialu najlepszą adaptacją gry wideo, jaka kiedykolwiek powstała

Judy Berman z magazynu "Time" zwraca uwagę na to, że oparty na uznanej serii gier wideo i stworzony przez twórcę gry, Neila Druckmanna oraz Craiga Mazina, twórcę "Czarnobyla", serial jest pełen sprzeczności, co stanowi jego niezwykły walor.

[...] jest na przemian wspaniały i wstrząsający, brutalny i ciepły. Począwszy od występów, poprzez opowiadanie historii, aż po elementy estetyczne, jest to znakomicie wykonana adaptacja. Ale prosi też widzów o wchłonięcie całej masy ludzkiego nieszczęścia, nie mówiąc przy tym nic, czego nie słyszeliśmy już w podobnych serialach

John Nugent z "Empire Magazine" zwraca uwagę na idealnie obsadzoną rolę głównego bohatera serialu.

[...] Pedro Pascal jest doskonale obsadzony. Oferuje świetne kowbojskie zacięcie i kamienną twarz, ale to tylko przykrywka, maskująca głęboką traumę i przerażenie bycia ojcem. Nigdy nie był lepszy

Serial wyróżnia się też niezwykłą estetyką, na którą zwraca uwagę Simon Cardy z serwisu IGN Movies.

Pod względem wizualnym "The Last of Us" często przyciąga wzrok, nawet gdy kamera jest skierowana na jednoznacznie brzydkie obiekty. Detale, takie jak stara farba pokrywająca ściany i grzyb pełzający po podłogach, przekonująco pojawiają się na większości budynków. Rozległe krajobrazy przywodzą na myśl klasyczne westerny, zwłaszcza gdy zmieniają się pory roku i śnieg pokrywa ziemię

Recenzent amerykańskiego portalu o tematyce filmowej zwraca też uwagę na genialne kreacje aktorskie.

Spędzamy ulotny czas z kilkoma wspaniałymi aktorami, którzy konsekwentnie przypominają nam o kruchości życia.

"The Last of Us" – kiedy premiera?

Serial "The Last of Us" będzie składać się z 9 odcinków. Opublikowano najnowszy plakat zapowiadający ekranizację hitu studia Naughty Dog.

HBO ujawniło oficjalny termin premiery serialu "The Last of Us". Trafi on na platformę streamingową 15 stycznia 2023 roku, a dzień później 16 stycznia produkcję obejrzą użytkownicy HBO Max z Polski.

"The Last Of Us" – plakat
"The Last Of Us" – plakat Źródło: HBO

HBO wypuściło trailer serialu, który bardzo spodobał się fanom gier. Zobaczcie sami:

"The Last Of Us" – obsada i twórcy

W serialu "The Last of Us" wystąpią m.in. Pedro Pascal, Bella Ramsey, Murray Bartlett czy Nick Offerman. Autorami scenariusza serialu "The Last of Us", pełniącymi także obowiązki producentów wykonawczych, są Craig Mazin (odpowiadał za hit HBO "Czarnobyl") oraz Neil Druckmann.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: HBO, rottentomatoes.com

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości