Powstał film o 84-letniej gwieździe polskich klubów. Kiedy premiera dokumentu o DJ Vice?

Wirginią Szmyt
Wirginią Szmyt
Źródło: Materiały prasowe TVN
Poznajcie DJ Vikę. Pod tym pseudonimem kryje się 84-letnia Wirginia Szmyt, kobieta znana już w polskich mediach. Już niedługo będzie miał premierę film dokumentalny pt. "Vika!", w którym zobaczycie niezwykły życiorys gwiazdy klubów muzycznych w całej Polsce. Zobaczcie rozmowy z bohaterką filmu oraz z reżyserką Agnieszką Zwiefką.

28 stycznia w HBO Max będzie premiera filmu dokumentalnego "Vika!". Produkcja opowie o życiu charyzmatycznej didżejki, która przełamuje stereotyp o życiu starszych osób. Wiek to dla niej tylko liczba, a energii może pozazdrościć jej niejeden nastolatek. DJ Vika motywuje rówieśników do tego, aby celebrowali życie.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Premiera filmu dokumentalnego o gwieździe klubów. Kim jest DJ Vika?
Źródło: TVN

Kim jest Wirginia Szmyt (DJ Wika)?

Wirginia Szmyt (DJ Wika) przyszła na świat 15 grudnia 1938 roku w Wilnie. Nazywana jest w mediach działaczką społeczną, która jest zaangażowana w sprawy seniorów. Kobieta jest z wykształcenia pedagogiem. W przeszłości pracowała z dziećmi z niepełnosprawnościami oraz z trudną młodzieżą. W pomoc seniorom zaangażowała się po przejściu na emeryturę. Włączyła się wtedy w działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prywatnie jest matką i babcią.

Dj Wika jest najstarszą didżejką w Polsce i prawdopodobnie też na świecie. Na jej koncertach dobrze bawi się starsza, ale również młodsza publiczność.

"W filmie Agnieszki Zwiefki 'Vika!' zaprasza do swojego świata, w którym nie ma miejsca na nudę czy narzekanie. Kobieta zamieniła swoje życie w misję szerzenia radości i pokazywania, że przemijanie czeka wszystkich. Od nas zależy, jak do niego podejdziemy" - czytamy w materiale prasowym na temat filmu.

Film dokumentalny o DJ Vice

Główna bohaterka opowiedziała Małgorzacie Czop o tym, co było dla niej najważniejsze przy powstawaniu filmu o jej osobie.

"Nie ulega wątpliwości, żeby powstał film, powiedziałabym o starości, to on musi być autentyczny. To nie tak, że ma być lukrowanie, bo życie nasze składa się nie tylko z samych radości" - wyznała DJ Vika.

Reżyserka dokumentu wyjaśniła, że stworzyła musical dokumentalny, gdzie do scen stricte obserwacyjnych są dołączone kreacje taneczne z udziałem nawet ponad stu tancerzy!

DJ Vika otacza się młodymi ludźmi. Jest niczym kolorowy ptak. Jednak dostrzega swoje przemijanie. Widzowie zobaczą w filmie, co motywuje ją do działania i pokonywania samotności.

Agnieszka Zwiefka opowiedziała w wywiadzie o kulisach powstawania filmu, a szczególnie o doborze muzyki.

"Dobór muzyki tak naprawdę częściowo polegał na tym, co Wika gra na swoich imprezach, a częściowo też na pokazywaniu rozmaitych stanów emocjonalnych, jakie Wika przechodziła przez lata naszego filmowania. Oczywiście pojawiały się bardziej nostalgiczne utwory takie jak 'Blue Eyes Unchanged' Michelle Gurevich. [...] Mamy też dynamiczne 'I will Survive', Glorii Gaynor. Hitem filmu jest 'Litte Party Never Kill Nobody'. Fergie dała prawa do wykorzystania tego utworu tylko w dwóch filmach 'Wielki Gatsby' i 'Vika!'" - zdradziła pani reżyser.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości