Tego o "Seksie w wielkim mieście" na pewno nie wiedzieliście! Nieznane ciekawostki na temat serialu

Autor:
Kamila
Jamrożek
Ciekawostki na temat serialu "Seks w wielkim mieście"

"Seks w wielkim mieście" to kultowy serial, który rozgrzewa serca widzów do dziś dnia. Ile już razy przemierzaliście wraz z Carrie, Mirandą, Charlotte i Samanthą ulice Nowego Jorku? Tym razem pora poznać ich sekrety i ciekawostki z nimi związane. Zatem Cosmopolitan w dłoń i zapraszamy do lektury!

Jakie aktorki odrzuciły główną rolę w serialu "Seks w wielkim mieście"? Jakie alternatywne zakończenia przewidywali twórcy dla postaci Carrie? Jakie tajemnice wiążą się z postacią Aleksandra Petrovsky'ego? Przeczytaj nasz tekst, aby poznać interesujące ciekawostki na temat "Seksu w wielkim mieście". Jeśli uważacie, że wiecie już wszystko na temat kultowej produkcji, to może uda nam się was zaskoczyć. Obiecujemy, że będzie równie ciekawie, jak byśmy porozmawiali z przyjaciółkami przy kieliszku dobrego koktajlu!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Propozycje HBO Max

"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial "Co Za Tydzień"
wideo 2/11

"Seks w wielkim mieście" – ciekawostki: bohaterowie

Podczas castingu do popularnego serialu wiele znanych aktorów i aktorek odrzuciło propozycję występu w produkcji. Dana Delany, której początkowo została zaproponowana rola Carrie Bradshaw, ostatecznie zdecydowała się nie przyjąć tej propozycji. Kristin Davis także nie chciała wcielać się w postać głównej bohaterki, ale zgodziła się zagrać Charlotte York. Do roli Samanthy Jones brana pod uwagę była Pamela Bowen. Wśród mężczyzn, którzy odrzucili propozycję gościnnego występu w serialu, znajdują się m.in. Alec Baldwin, George Clooney oraz Warren Beatty.

Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis i Cynthia Nixon zgodziły się zagrać w serialu "Seks w wielkim mieście"
Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis i Cynthia Nixon - bez nich nie wyobrażamy sobie serialu "Seks w wielkim mieście" Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis i Cynthia Nixon Źródło: HBO

Sarah Jessica Parker, która ostatecznie zgodziła się wcielić w główną bohaterkę, w umowie kontraktowej zdecydowanie zastrzegła, że nie będzie uczestniczyć w scenach, które wymagają rozbierania się. Wśród czterech głównych aktorek występujących w serialu, to ona jedyna upierała się przy takim warunku. Gwiazda nie czuła się komfortowo w wielu scenach serialu, a nawet rozważała rezygnację już po nakręceniu pilota. W związku z jej ciążą piąty sezon serialu został skrócony do zaledwie ośmiu odcinków. Co ciekawe, niemowlak został obsadzony w roli syna Aidana w serialu.

Roszady nastąpiły także w obsadzie... zwierzęcej. Pierwszy pies, który grał Pete'a, wykazywał wyjątkową bojaźliwość wobec Johna Corbetta, aktora grającego Aidana. Producenci byli zmuszeni zatem znaleźć zastępstwo dla psa.

"Seks w wielkim mieście".  John Corbett, czyli serialowy Aidan z psem Pete'em
John Corbett, czyli serialowy Aidan z psem Pete'em "Seks w wielkim mieście". John Corbett, czyli serialowy Aidan z psem Pete'em Źródło: HBO

"Seks w wielkim mieście" – ciekawostki: stroje i fryzury

Żadna z czterech głównych bohaterek nie miała na sobie w serialu dwukrotnie tego samego stroju, z wyjątkiem ostatniego odcinka, w którym Carrie założyła futro z pierwszego sezonu. Suknia od Versace, którą Carrie nosiła w ostatnim odcinku, kosztowała aż 79 000 dolarów.

"Seks w wielkim mieście" – bohaterki w ostatnim odcinku serialu
"Seks w wielkim mieście" – bohaterki w ostatnim odcinku serialu "Seks w wielkim mieście" – bohaterki w ostatnim odcinku serialu Źródło: HBO

Wszystkie cztery postacie stały się wzorcami w dziedzinie mody, a szczególnie Sarah Jessica Parker, której styl nie tylko podobał się profesjonalnym stylistom, ale także zyskał uznanie widzów. Serialowa Carrie miała słabość do butów Manolo Blahnika. Sarah Jessica Parker chętnie wybierała zarówno w serialu, jak i w życiu prywatnym kreacje od znanych projektantów, takich jak Dior, Calvin Klein czy Cacharel, ale nie gardziła także sklepami z używaną odzieżą. Już w pierwszym sezonie serialu, wprowadziła modę na secondhand'owe futra. Nie były one zresztą jedynym lumpeksowym łupem. W czołówce serialu "Seks w Wielkim Mieście" Sarah Jessica Parker nosiła charakterystyczną tiulową spódnicę tutu, którą stylistka serialu Patricia Field znalazła przypadkiem w przecenionym koszu za tylko 5 dolarów w jednym ze showroomów. Według plotek ta ikoniczna kreacja jest teraz ozdobą w biurze reżysera Michaela Patricka Kinga.

"Seks w wielkim mieście" – Sarah Jessica Parker miała słabość do futer z second handów
"Seks w wielkim mieście" – Sarah Jessica Parker miała słabość do futer z second handów "Seks w wielkim mieście" – Sarah Jessica Parker miała słabość do futer z second handów Źródło: HBO

Pozostałe bohaterki serialu również miały swój niepowtarzalny styl - Charlotte często wybierała grzeczne kostiumy od Chanel, Samantha lubiła zmysłowe pomysły od Versace i Gucci, a Miranda uwielbiała dopasowane kreacje w chłodnych kolorach od Oscara de la Renta, które świetnie pasowały do jej ognistych włosów. Zresztą Cynthia Nixon musiała zmienić kolor swoich naturalnie blond włosów na rudy, aby odgrywać postać Mirandy w serialu. Co ciekawe, aktorki same stylizowały swoje fryzury, ponieważ Sarah Jessica Parker chciała, aby wyglądały bardziej autentycznie.

"Seks w wielkim mieście" – bohaterki same stylizowały fryzury
"Seks w wielkim mieście" – bohaterki same stylizowały fryzury "Seks w wielkim mieście" – bohaterki same stylizowały fryzury Źródło: HBO

"Seks w wielkim mieście" – ciekawostki: lokacje

Serial "Seks w wielkim mieście" był kręcony w różnych miejscach, m.in. West Orange i Millstone Township (New Jersey) oraz Paryżu (Francja), ale główna akcja dzieje się w Nowym Jorku. Na fali popularności produkcji powstała nawet firma, oferująca wycieczki autokarowe po miejscach w Nowym Jorku, w których kręcono serial. Co ciekawe, adresy domów, w których mieszkały główne bohaterki, tak naprawdę nie istnieją w Nowym Jorku. 245 East 73rd Street należący do Carrie, 300 Gansevoort Street, gdzie mieszkała Samantha, 700 Park Avenue, gdzie zamieszkiwała Charlotte i 331 West 78th Street, dom Mirandy, zostały wymyślone. Fala popularności serialu dotknęła także wiele lokali, w których stołowały się bohaterki. Magnolia Bakery, nowojorska cukiernia, która pojawiła się w jednej ze scen serialu, musiała nawet zatrudnić ochroniarza. Wszystkie koktajle, które pojawiły się w serialu, były bezalkoholowe.

"Seks w wielkim mieście" – mieszkanie Carrie
"Seks w wielkim mieście" – mieszkanie Carrie "Seks w wielkim mieście" – mieszkanie Carrie Źródło: HBO

W mieszkaniu Aleksandra Petrovsky'iego granego przez Mihaila Barysznikowa pojawiło się wiele dzieł sztuki należących do słynnego tancerza. Kolejną ciekawostką jest fakt, że w odcinku "Splat!" odbywający się w kościele Świętego Marka w East Village na pogrzebie Lexi Featherstone (granej przez Kristen Johnston) z powodu braku śniegu w dzień zdjęć, ekipa HBO musiała sprowadzić duże ilości sztucznego śniegu ciężarówką. Dwa dni później spadła gruba warstwa prawdziwego śniegu.

"Seks w wielkim mieście" – bohaterki często jadały na mieście
"Seks w wielkim mieście" – bohaterki często jadały na mieście "Seks w wielkim mieście" – bohaterki często jadały na mieście Źródło: HBO

"Seks w wielkim mieście" – ciekawostki: fabuła

W pierwszym i ostatnim odcinku serialu"Seks w wielkim mieście" Mr. Big kończy swoją rozmowę z Carrie tym samym słowem: "Abso-fuckin-lutely". W finałowym odcinku, ostatnim słowem wypowiedzianym przez Carrie jest "Fabulous" - "Legendarne, bajeczne".

Scena, w której Carrie je samotnie w paryskiej restauracji w ostatnim odcinku, zawiera podkład muzyczny skomponowany przez Mikhaila Baryshnikova, aktora grającego Aleksandra Petrovsky'ego. Nosi on tytuł "Carrie's Theme" i był już wcześniej wykorzystywany w odcinku "The Ick Factor".

"Seks w wielkim mieście" – w oficjalnej wersji zakończenia serialu Carrie  jest z Bigiem
"Seks w wielkim mieście" – w oficjalnej wersji zakończenia serialu Carrie jest z Bigiem "Seks w wielkim mieście" – w oficjalnej wersji zakończenia serialu Carrie jest z Mr. Bigiem Źródło: HBO

Serial "Seks w wielki mieście" posiada trzy alternatywne zakończenia. We wszystkich wersjach widzimy główne bohaterki, które siedzą w restauracji przy powrocie Carrie z Paryża. W pierwszej wersji Carrie ogłasza, że wychodzi za mąż za Petrovskiego, w drugiej pozostaje singielką, a w trzeciej, ostatecznej, decyduje się na związek z Mr. Bigiem.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości