Kalina Józefowicz

Kalina Józefowicz (ur. 13 grudnia 2008 roku w Warszawie) - aktorka, córka Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza.

Kalina Józefowicz - kariera

Kalina Józefowicz jest córką Nataszy Urbańskiej, aktorki, tancerki i piosenkarki oraz Janusza Józefowicza, dyrektora artystycznego Teatru Buffo. Urodzona w 2008 roku Kalina wystąpiła jako aktorka dubbingowa w filmie animowanym “Ron Usterka” (2021).

Córka Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza występuje także w musicalu “Metro”, w którym debiutowała również jej mama, a spektakl reżyseruje tata Kaliny. Nastolatka przeszła castingi do roli w “Metrze” i została wybrana spośród 50 innych kandydatów.

Kalina Józefowicz - rodzice

Mama Kaliny Józefowicz, Natasza Urbańska, urodziła się 17 sierpnia w Warszawie. Z Teatrem Buffo związana jest od 1983 roku. Jej najbardziej znane role musicalowe to Anka w “Metrze” oraz główna rola w spektaklu “Polita”, w którym wcieliła się w postać Poli Negri. Urbańska zagrała też Silene w serialu “Fala zbrodni”, główną rolę w filmie “Bitwa Warszawska”. Zagrała także rolę Anny w filmach opartych na powieściach Blanki Lipińskiej: “365 dni” oraz “365 dni: Ten dzień”. Matka Kaliny Józefowicz jest też piosenkarką. Ma na swoim koncie trzy płyty studyjne: “Hity Buffo vol. 1 – Natasza Urbańska” (2009), “One” (2014), “Rajd 44” (2021).

Tata Kaliny Józefowicz, Janusz Józefowicz, urodził się 3 lipca 1959 w Świeciu. Dyrektorem artystycznym Teatru Buffo jest od 1992 roku. Stworzył scenariusz, choreografię i reżyserię do musicalu “Metro”. W swoim dorobku artystycznym ma też choreografię i reżyserię spektakli takich jak: “Piotruś Pan”, “Romeo i Julia”, “Panna Tutli Putli”, “Polita” oraz opery “Ça Ira”, do której muzykę skomponował Roger Waters. Oprócz Kaliny, Józefowicz ma dwoje dzieci z pierwszego małżeństwa: Kamilę (ur. 1983) i Jakuba (ur. 1993).

Natasza Urbańska o charakterze córki. Czy poradzi sobie w show-biznesie?
Natasza Urbańska o charakterze córki. Czy poradzi sobie w show-biznesie? Źródło: cozatydzien.tvn.pl