Karolina Malinowska-Janiak

Karolina Malinowska wraca do modelingu

Karolina Malinowska-Janiak (ur. 24.11.1982 r. w Łodzi) - topmodelka, prezenterka telewizyjna, prywatnie żona Oliviera Janiaka.

Karolina Malinowska-Janiak - topmodelka

Karolina Malinowska-Janiak zaczęła pracować jako modelka, gdy miała 15 lat. Przeprowadziła się wtedy do Warszawy i związała z agencją Model Plus. Niedługo po podpisaniu kontraktu wyjechała do Paryża. Pracowała dla największych domów mody w Polsce i na świecie. Zatrudniali ją m.in.: Arkadius, Hugo Boss, Brzozowski&Paprocki, Chanel, Chloe, Dior, Dolce & Gabbana, Jean-Paul Gaultier, Marc Jacobs, Karl Lagerfeld, Alexander McQueen, Miu Miu, Moschino, Prada, Nina Ricci, Yves Saint-Laurent, Dawid Woliński, Louis Vuitton, Yamamoto, Maciej Zień.

Karolina Malinowska-Janiak znalazła się też na okładkach wielu czasopism, w tym: “Vogue”, “Elle”, "D Magazine". 15 listopada 2022 roku ogłosiła w mediach społecznościowych, że wraca do pracy w modelingu: “Od dziś już oficjalnie. Wracam do modelingu i jestem reprezentowana przez Selective Management, co jest dla mnie dużym wyróżnieniem” - napisała na swoim profilu na Instagramie.

Karolina Malinowska-Janiak - aktorstwo i telewizja

Karolina Malinowska-Janiak ma również doświadczenie zawodowe w telewizji i aktorstwie. Zagrała recepcjonistkę w serialu “39 i pół” (TVN, odc. 10), Miss Pomorza w serialu “Niania” (TVN, odc.91), wystąpiła w telenoweli dokumentalnej “Modelki (reż. Nono Dragović, TVP, 2000). W filmie “Miłość na wybiegu” (reż. Krzysztof Lang, 2009) zagrała samą siebie.

Karolina Malinowska-Janiak prowadziła program “Musisz to mieć” w TVN Style i była współprowadzącą w “Projekcie Plaża” (od 2007 roku, z Omeną Mensah, Olivierem Janiakiem, Kubą Wesołowskim). W 2007 roku wystąpiła też w show “Gwiazdy tańczą na lodzie” (TVP2), z którego odpadła w pierwszym odcinku.

Z Tomaszem Jacykowem współprowadziła modowy blok “Uroda” w “Dzień dobry TVN”, a z Joanną Horodyńską w latach 2009-2012 w Polsat Café oceniała styl znanych osób w programie “Gwiazdy na dywaniku”. O modzie Karolina Malinowska-Janiak opowiadała także na platformie onet.tv.

Karolina Malinowska-Janiak - inne zajęcia

Karolina Malinowska-Janiak była członkinią jury Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody "Off Fashion". W 2020 roku rozpoczęła studia na warszawskim Uniwersytecie SWPS na kierunku psychologia. Wcześniej studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim, ale przerwała studia.

Karolina Malinowska-Janiak - życie prywatne

W 2003 roku Karolina Malinowska wyszła za mąż za prezentera telewizyjnego, Oliviera Janiaka. Mają trzech synów: Fryderyka (ur. 2009 r.), Christiana (ur. 2011 r.) oraz Juliana (ur. 2013 r.).

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA