Olivier Janiak – kariera, żona, dzieci

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk

Olivier Janiak gości na ekranach telewizorów już ponad 20 lat, a to za sprawą przede wszystkim jego programu "Co za tydzień", w którym przybliża widzom świat znanych osób, ich pracę, najważniejsze przedstawienia i premiery. Prywatnie od 18 lat związany jest z Karoliną Malinowską, z którą wspólnie wychowują trzech synów.

Olivier Janiak – kariera

Olivier Janiak urodził się w 1974 r. w Krotoszynie. Tak właściwie nazywa się Piotr Michał Janiak, ale już na studiach koleżanka z pracy w jednym z wrocławskich barów, wymyśliła mu inne imię, żeby odróżnić go od innych mężczyzn o tym samym imieniu.

Olivier Janiak studiował prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Później przez chwilę pracował jako model, ale dość szybko znalazł zatrudnienie w TVN, choć początkowo w biurze reklamy. Dość szybko jednak dostał propozycję prowadzenia "Big Star Party", a od 2001 r. prowadzi własny program "Co za tydzień". Inne projekty to: cykl programów Miss Polonia, Dzień Dobry TVN, Projekt plaża, Kierunek Sopot.

Od 2006 r. jest producentem kalendarza charytatywnego pt. Dżentelmeni. Dochód z jego sprzedaży przeznaczany jest na zakup butów dzieciom z najuboższych rodzin. Udział w nim biorą zawsze topowe osoby ze środowiska teatralno-filmowego.

W 2021 r. Olivier Janiak został prowadzącym w nowym formacie na antenie TVN "Power couple", w którym wystąpiły gwiazdy w towarzystwie swoich partnerów życiowych, z którymi stając ramię w ramię musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi specjalnie dla nich, a które często wywoływały niezwykłe emocje i przerażały skalą trudności.

Spektakl "Niepamięć". Karolina Gorczyca, Krzysztof Czeczot, Marcin Korcz
Spektakl "Niepamięć". Karolina Gorczyca, Krzysztof Czeczot, Marcin Korcz W spektaklu "Niepamięć" zobaczymy uzdolnionych aktorów. Na scenie m. in. Karolina Gorczyca, Marcin Korcz i Krzysztof Czeczot. Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Olivier Janiak – żona i dzieci

Olivier Janiak od 2003 r. związany jest z Karoliną Malinowską, aktorką i modelką, która pracę w modelingu zaczęła w wieku 15 lat i występowała na pokazach mody u najbardziej znanych projektantów, takich jak: Hugi Boss, Dolce&Gabbana, Miu Miu, Prada, Chloe, czy Calvin Klein.

Olivier i Karolina poznali się na jednym z pokazów mody w Warszawie, w Łazienkach Królewskich. "Gdy zobaczyłem tę piękną dziewczynę z odstającymi uszami siedzącą przy lustrze do make-upu, podszedłem do niej i zaproponowałem rozmowę. Ona bardzo subtelnie, inteligentnie mnie zbyła" – mówił w jednym z wywiadów. Do kolejnego spotkania doszło miesiąc później na kolejnym branżowym evencie. Tam jednak Karolina zdecydowała się porozmawiać z dziennikarzem TVN i to był dobry wybór, bowiem zakochani zaskoczyli wszystkich decyzją, już 1,5 miesiąca po poznaniu, o zaręczynach. Najbardziej zaskoczone były mama i babcia Karoliny, jak wspomina Olivier. Rodzice przyszłych małżonków poznali się przed Pałacem Ślubów w Łodzi, chwilę przed ceremonią. Trzy miesiące później zdecydowali się także na ślub kościelny w Tumie. Nie zadawaliśmy sobie żadnych dodatkowych pytań. Wiedzieliśmy, że to, co się między nami dzieje, jest wyjątkowe - powiedział Olivier Janiak w rozmowie z Plejadą.

Para doczekała się trzech synów: Fryderyka (ur. 29 czerwca 2009), Christiana (ur. 29 stycznia 2011) i Juliana (ur. 20 sierpnia 2013). Olivier i Karolina pokazują czasem swoje dzieci w mediach społecznościowych i zdradzają, z jakimi radościami, ale i smutkami czasem jako rodzice się zmagają. Szczerze o tym, jakie są dzieci, Olivier opowiedział w rozmowie z Anną Lewandowską. Fryderyk ma dużo moich cech: lubi się stroić, ma Jackson'owy klimat i artystyczne, sceniczne zacięcie: pięknie śpiewa. Często też gada sam do siebie, mam tak samo. Christian jest bardzo opiekuńczy - troszczy się o innych i stwarza taką atmosferę, że ludzie dobrze się czują w jego towarzystwie. A Julek to jest człowiek demolka. Ja też potrafię taki być, choć nie w tak konkretny sposób (śmiech). On jest cesarzem rzeczywistości, determinuje nasze życie zupełnie, ustawia sobie dwóch starszych braci, po prostu rządzi" - mówił o synach na blogu "Baby by Ann".

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości