LEGO Masters

Marcin Prokop

"LEGO Masters" to genialny w swojej prostocie program TVN dla całej rodziny. Uczestnikom daje nieograniczoną przestrzeń do prezentacji ich niezwykłych umiejętności. Nieokiełznana wyobraźnia i zdolności techniczne idą tutaj w parze. Tylko zawodnicy, którzy opanowali je w stopniu mistrzowskim, są w stanie zajść w tym programie naprawdę daleko.

Jak wygląda program, a także przed jakimi wyzwaniami stoją uczestnicy "LEGO Masters"? Przekonajmy się w dalszej części artykułu.

"LEGO Masters" – zasady programu

Poza talentem i wytrwałością, niezbędne jest też trzymanie się zasad programu – a te są bardzo proste i przejrzyste. W show bierze udział i rywalizuje ze sobą 6 par uczestników. Dwuosobowe zespoły mają za zadanie stworzyć spektakularne konstrukcje z klocków LEGO o wybranej tematyce. Mogą korzystać z 2 milionów klocków o rozmaitych kolorach, wielkościach i funkcjach.

W każdym z odcinków odpada ta drużyna, której praca zrobiła na jury najmniejsze wrażenie. Uczestnicy, którzy zwyciężą w wielkim finale “LEGO Masters”, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. W minionych edycjach były to m.in. 100 tys. zł, cenne zestawy LEGO, wycieczka do Legolandu, a także Trofeum "LEGO Masters".

"LEGO Masters" – zwycięzcy poprzednich edycji

W trakcie trzech edycji programu "LEGO Masters", mogliśmy dotychczas obserwować potyczki wielu utalentowanych zawodników. W 1. serii triumfowali Rafał Zub i Jakub Pleśniarski, w 2. zwycięzcami zostali Ryszard Bosiak i Łukasz Górecki, natomiast w 3. – pierwsze miejsce na podium zdobył polsko-ukraiński duet Kasia Świętach i Daniel Voiuiev-Larin.

Gospodarzem programu jest Marcin Prokop, znany dziennikarz i osobowość telewizyjna, który już od pierwszej edycji wspiera uczestników.

"LEGO Masters" – jury oraz goście specjalni

Od 2020 roku, kiedy program pojawił się w polskiej telewizji, wyemitowano 3 serie emocjonującego formatu. Ostatnia, 3. edycja gościła na antenie TVN jesienią 2022 r. Właśnie wtedy w "LEGO Masters" zadebiutowali nowi jurorzy – związani z Danią, ojczyzną klocków LEGO, muzyk Czesław Mozil oraz projektantka graficzna Pola Lisowicz. Nie zabrakło również wyjątkowych gości specjalnych, jak Magda Gessler czy Joanna Krupa.

Obecnie w 4. edycji programu oceniać uczestników będzie Wojciech Łozowski – wokalista, autor tekstów i aktor oraz wspomina wcześniej Pola Lisowicz.

Kiedy 4. sezon "LEGO Masters"?

Kolejne emocje związane z tworzeniem spektakularnych budowli z najbardziej znanych klocków świata, jakie czekają na widzów programu, pojawią już niedługo. "LEGO Masters" umili długie jesienne wieczory także w tym roku. Casting do 4. edycji najbardziej kreatywnego programu telewizyjnego rozpoczął się w czerwcu 2023 r.

Program będzie można oglądać na antenie TVN oraz na platformie Player.pl.

Autor:Kinga Banasik

Tajemnice produkcji #5. Kulisy "Lego Masters"
Tajemnice produkcji #5. Kulisy "Lego Masters" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN