Mija rok od śmierci Kacpra Tekieli. Justyna Kowalczyk w poruszającym wpisie

Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk
Źródło: MWMEDIA
Kacper Tekieli zginął 17 maja 2023 roku w szwajcarskich Alpach. Dla Justyny Kowalczyk był to ogromny cios. Sportowczyni co miesiąc czciła pamięć ukochanego, publikując wyjątkowe kadry z ich wypraw czy codzienności. W okrągłą rocznicę śmierci Kacpra Tekielego zdecydowała się podzielić wzruszającym wpisem.

Justyna Kowalczyk jest polską medalistką olimpijską, biegaczką narciarską, która niejednokrotnie sięgała po najważniejsze trofea. Od kilku lat skupia się jednak na życiu rodzinnym. W 2020 roku stanęła na ślubnym kobiercu u boku Kacpra Tekielego, z którym w kolejnym roku doczekała się syna. Hugo był oczkiem w głowie małżonków, aż do informacji o tragicznej śmierci alpinisty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Zmarli młodo
Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Kacper Tekieli poniósł śmierć w górach

Informacja o śmierci alpinisty obiegła media 18 maja. Początkowo podawały ją regionalne media, na które powoływały się największe serwisy internetowe. Ostatecznie tragiczne doniesienia potwierdzili Jerzy Natkański, dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki w rozmowie z Eurosportem oraz w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet menadżer Justyny Kowalczyk, Grzegorz Mikuła.

Zginął w lawinie, w czwartek odnaleziono jego ciał
- powiedział Jerzy Natkański.

Do tragicznego wypadku doszło na szczycie Jungfrau w szwajcarskiej części Alp. Jeszcze tego samego dnia Justyna Kowalczyk pożegnała ukochanego w krótkim wpisie w mediach społecznościowych. Miniony rok był dla sportowczyni wyjątkowo trudny. W licznych wpisach, którymi dzieliła się ze światem, nie ukrywała, że nie zawsze radzi sobie dobrze. Mimo to postanowiła skupić się na synu i wychowywać go zgodnie z przekonaniami jej męża. Często wspólnie odwiedzali górskie szlaki. W końcoworocznym podsumowaniu Justyna Kowalczyk przyznała, że nadchodzący 2024 rok nie może być trudniejszy, niż miniony.

Justyna Kowalczyk uczciła pamięć Kacpra Tekielego

Od tych tragicznych wydarzeń minął rok, który był wyjątkowo trudny dla Justyny Kowalczyk i jej syna. W rocznicę śmierci, tak jak przez pozostałe miesiące, w mediach społecznościowych podzieliła się wpisem upamiętniającym ukochanego. Tym razem na fotografii, którą opatrzyła wzruszający wpis, uwiecznieni zostali razem.

Rok temu, 17.05.2023, zginął mój Mąż Kacper. Filozof. Alpinista. Taternik. Siłacz. Buntownik. Wrażliwiec. Obrońca zwierząt. Apostata. Esteta. Koneser. Kot. Świat, jaki zastałam po Kacpra śmierci i pustka, której w żadnej mierze wypełnić nie potrafię, utwierdzają mnie w przekonaniu, że był najlepszym Człowiekiem, jakiego w życiu poznałam
- czytamy.

Zarówno pod tym, jak i pod wszystkimi postami publikowanymi przez Justynę Kowalczyk, nie znajdziemy komentarzy. Sportowczyni zablokowała możliwość ich zamieszczania niedługo po medialnych doniesieniach na temat śmierci Kacpra Tekielego. Jednak każdy z nich zbiera pokaźną liczbę polubień. Fani nieustannie wspierają swoją idolkę w tym trudnym czasie.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości