Milionerzy

Hubert Urbański w programie "Milionerzy"
Hubert Urbański w programie "Milionerzy"
Źródło: TVN
Milionerzy tu ulubiony teleturniej widzów TVN. Program, którego prowadzącym jest Hubert Urbański, niezmiennie przyciąga przed ekrany miliony oglądających już od 1999 roku. Nic dziwnego – taka dawka emocji i wrażeń nie zdarza się często, a wygrać może każdy!

Milionerzy – zasady programu

Do programu Milionerzy może zgłosić się każdy – wystarczy, że weźmie udział w castingu. Aby dostać się do właściwego etapu teleturnieju i zasiąść w fotelu naprzeciwko prowadzącego w grze o milion, należy zwyciężyć rundę eliminacyjną – Kto pierwszy, ten lepszy. W tej rundzie każdy z 6 uczestników musi ułożyć odpowiedzi A, B, C i D we właściwej kolejności. Do gry dostaje się osoba, która wykona to zadanie najszybciej.

Zawodnik musi poprawnie udzielić odpowiedzi na dwanaście zamkniętych pytań, z których każde kolejne warte jest coraz większą kwotę pieniędzy. Na uczestnika czekają dwa progi gwarantowane – za 1000 i 40 000 złotych. Jeśli uczestnik poprawnie udzieli odpowiedzi w pytaniach za te kwoty, może zakończyć grę i udać się z gwarantowaną sumą do domu. Jeśli źle odpowie na kolejnych etapach, będzie musiał odejść z pustymi rękami.

Uczestnicy Milionerów mają do dyspozycji trzy Koła ratunkowe. Mogą z nich skorzystać po jednym razie, na dowolnym etapie gry. Są to:

 • Telefon do przyjaciela, gdzie zawodnikowi w udzieleniu odpowiedzi może pomóc wskazana przez niego osoba, z którą połączy się on telefonicznie.
  • 50 na 50 – po wyborze tego koła z czterech możliwości odpowiedzi, do wyboru pozostaną już tylko dwie, zaś pozostałe dwie niepoprawne znikną.
   • Pytanie do publiczności, w którym to zgromadzona w studio widownia odpowiada na pytanie, a uczestnik dostaje informację, jaki procent ich głosów został oddany na poszczególne odpowiedzi.

    Zawodnik, który udzieli poprawnych odpowiedzi na 12 postawionych pytań, zostaje zwycięzcą i otrzymuje nagrodę w postaci czeku na milion złotych.

    Milionerzy – pytania

    Aby wygrać milion złotych, każdy zawodnik musi odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań. Pytania te przygotowane są z zakresu wiedzy ogólnej i obejmują m.in takie dziedziny, jak historia, sport, kultura i sztuka, rozrywka, matematyka, podróże i przyroda. Pytania mogą odnosić się zarówno do specjalistycznej wiedzy akademickiej, jak też sprawdzać wiedzę ogólną. Pytania stawiane zawodnikom, nie powtarzają się w odcinkach.

    Milionerzy – zgłoszenie

    W programie Milionerzy może wziąć udział każda osoba, która spełnia warunki określone w regulaminie castingu. Castingi do programu ogłaszane są na oficjalnej stronie TVN.pl. Tam uczestnicy chętni do udziału wypełniają formularz castingowy. Na czym polega casting do Milionerów? Jest to rozmowa z Komisją Castingową, w trakcie której uczestnik musi odpowiedzieć na kilka pytań, podobnych do tych zadawanych w teleturnieju. Kryteria oceny zawarte są w regulaminie castingu.

    Hubert Urbański – prowadzący programu Milionerzy

    Hubert Urbański to prezenter telewizyjny, który jest prowadzącym polskiej edycji programu Milionerzy począwszy od pierwszej edycji tego teleturnieju, która została wyemitowana w 1999 roku. Widzowie TVN znają go również z roli gospodarza takich programów, jak Wyprawa Robinson, Jestem, jaki jestem, Dla Ciebie wszystko czy Taniec z Gwiazdami.

    Kiedy lecą Milionerzy?

    Program Milionerzy można oglądać na antenie TVN od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55. Najnowsze sezony są również dostępne dla widzów platformy player.pl.

    O której lecą Milionerzy?

    Program Milionerzy można oglądać na antenie TVN od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55. Najnowsze sezony są również dostępne dla widzów platformy player.pl.

    Jak dostać się do Milionerów?

    Informacji szukaj na stronie tvn.pl. Kiedy zobaczysz ogłoszenie o castingu najpierw się z klauzulą i regulaminem, później wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie, a producenci programu skontaktują z wybranymi osobami i zaproszą je na casting bezpośredni.

    Ile sezonów mają Milionerzy?

    Program Milionerzy doczekał się 25 sezonów (stan na 24.04.2024).

    Gdzie jest nagrywany program Milionerzy?

    Program Milionerzy nagrywany jest w studio Transcolor w Szeligach koło Warszawy.

    Ile tak naprawdę wygrywa się w Milionerach?

    Zdobywca nagrody głównej w teleturnieju Milionerzy otrzymuje milion złotych. Niemniej jednak, ta kwota nie jest równa czystemu zyskowi, który trafia do zwycięzcy. Każda wygrana, niezależnie czy w loterii, czy w teleturnieju, podlega opodatkowaniu. W przypadku Milionerów podatek wynosi 10% od sumy wygranej, co oznacza, że zwycięzca musi przekazać aż 100 000 zł na rzecz skarbu państwa.

    Kto prowadził teleturniej Milionerzy?

    Prowadzącym program Milionerzy jest Hubert Urbański.

    Ile razy padła główna wygrana w Milionerach?

    Główna wygrana w Milionerach padła 7 razy. Milion złotych wywalczyli:

    Źródło zdjęcia głównego: TVN

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości