Pasha Lee 

Pasha Lee 
Pasha Lee 
Źródło: Instagram
Pasha Lee (znany także jako Pavlo Lee; właściwe imię i nazwisko Pavlo „Pasha” Romanovych Lee Павло „Паша” Романович Лі) – urodzony 10 lipca 1988 roku w Eupatorii ukraiński aktor i prezenter telewizyjny.

Pasha Lee - życiorys

Pasha Lee urodził się jako syn Ukrainki i Korio-sarama, czyli Koreańczyka zamieszkującego kraje byłego Związku Radzieckiego w Eupatorii. Miasto położone jest na Krymie i skupia najwięcej tzw. ludności karaimskiej na świecie. Jest jednocześnie miastem o spornej przynależności państwowej.

Pasha Lee był prezenterem telewizyjnym, od stycznia 2022 roku prowadził program „Day at Home”. Pracował także jako aktor filmowy i teatralny. Wystąpił w takich filmach jak:

  • „Sztolnia”,
  • „Cienie zapomnianych przodków”,
  • „SelfieParty”,
  • „Zasady walki”,
  • „Spotkanie kolegów z klasy”,
  • „Uzdrowienie”.

Występował także w teatrze Koleso w Kijowie. Był również aktorem dubbingowym. Swojego głosu udzielił w filmach „Hobbit”, czy „Król lew”.

Pasha Lee - śmierć na wojnie w Ukrainie

Pasha Lee w pierwszym dniu inwazji rosyjskiej na Ukrainę 24 lutego 2022 roku zaciągnął się do Wojsk Obrony Terytorialnej Ukrainy. 6 marca 2022 roku Pasha Lee zginął w wyniku ostrzału Irpina, o czym poinformował Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Odessie.

Pasha Lee - media społecznościowe

Pasha Lee prowadził profil na portalu społecznościowym Instagram (@pashaleeofficial), gdzie relacjonował także wydarzenia wojenne, w których uczestniczył.

Pasha Lee - Teatr Koleso

Teatr Koleso w Kijowie został założony w 1988 roku przez Irynę Klishchevską, reżyserką, aktorkę, dyrektor artystyczną. Od 2008 roku teatr posiada status teatru akademickiego.

Teatr Koleso jest pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Monospektakli “Vindlunnya”, a także Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego “Podiya” i Festiwalu Teatralnego “Slavonic meetings”.

Teatr ma na swoim koncie blisko 30 spektakli. Większość z nich reżyseruje Iryna Klishchevska, ale do współpracy zapraszani są także inni twórcy z Ukrainy, a także Bułgarii, Stanów Zjednoczonych czy Francji.

podziel się:

Pozostałe wiadomości