Renata Gabryjelska

Renata Gabryjelska – urodzona 7 marca 1972 roku w Olsztynie polska modelka, aktorka, reżyserka filmowa, I wicemiss Miss Polonia 1993 roku.

Renata Gabryjelska – wykształcenie

Renata Gabryjelska studiowała prawo na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserię w Warszawskiej Szkole Filmowej. W 2002 roku rozpoczęła studia w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy na wydziale dokumentu i fabuły. Ukończyła także podyplomowe studia z marketingu w Szkole Głównej Handlowej oraz Coaching i Mentoring na Uniwersytecie Humanistycznym z siedzibą w Warszawie. Od listopada 2019 roku jest certyfikowanym coachem po Międzynarodowej Certyfikacji Coachingowej ICC.

Renata Gabryjelska – kariera modelki

Renata Gabryjelska rozpoczęła pracę w show biznesie, zdobywając w 1993 roku tytuł I wicemiss Miss Polonia. Wyjechała do Paryża i rozpoczęła pracę jako modelka dla agencji Metropolitan i Elite. Szybko wróciła jednak do Polski. Pozowała m.in. dla „Elle”. „Twojego Stylu”, „Pani”, „Urody”, czy „Vivy!” i współpracowała z Teresą Rosati i Anną Brodzińską. Kilkakrotnie znalazła się także na okładce polskiej edycji „Playboya”.

Renata Gabryjelska – aktorstwo

Renata Gabryjelska zadebiutowała w 1995 roku w filmie Juliusza Machulskiego „Girl Guide”, ale popularność przyniosła jej rola Ewy w serialu „Złotopolscy”, w którym grała od 1997 do 2003 roku.

Na swoim koncie ma kilka ról filmowych, w tym m.in. w filmie:

  • „Piękna warszawianka” z 1993 roku,
  • „Rób swoje, ryzyko twoje” z 2002 roku.
  • Zagrała też w kilku serialach:
  • „Tygrysy Europy”,
  • „Tak czy nie?”.

Renata Gabryjelska – reżyseria i produkcja

Renata Gabryjelska pracowała jako scenarzystka, montażystka lub producentka przy kilku krótkometrażowych filmach dokumentalnych, w tym m.in. filmie:

  • „Janek”,
  • „Pogodna”,
  • „Szkiełko”,
  • „Widnokres”.

Była także drugim reżyserem filmu „Sprawa Janusza W.”. Współreżyserowała internetowy serial reklamowy, reżyserowała spoty reklamowe, filmy wizerunkowe i korporacyjne, a także serial dokumentalny poświęcony chirurgii plastycznej w Polsce pt. „Nie bój się piękna”.

Renata Gabryjelska w 2019 roku zadebiutowała anglojęzycznym filmem fabularnym „Safe Inside”, który pokazywany był na kilku festiwalach w Stanach Zjednoczonych.

Renata Gabryjelska – życie prywatne

Renata Gabryjelska od 2002 roku jest żoną Stanisława Tyczyńskiego, założyciela radia RMF FM.

Renata Gabryjelska – media społecznościowe

Renata Gabryjelska prowadzi swój profil na portalu społecznościowym Instagram (@renata_gabryjelska) oraz portalu Facebook (@renata.gabryjelska).

Źródło zdjęcia głównego: archiwum prywatne

Pozostałe wiadomości