Rose Hanbury

Rose Hanbury

Sarah Rose Hanbury (tytuł – markiza Cholmondeley) – urodzona 15 marca 1984 roku brytyjska modelka i doradca polityczny.

Sarah Rose Hanbury – pochodzenie i wykształcenie

Rose Hanbury urodziła się w arystokratycznej rodzinie. Jest córką projektanta stron internetowych Timothy’ego Hanbury i Emmy Longman, projektantki mody. Ojciec reprezentuje szlacheckie nazwisko, a rodzina Hanbury to najstarsi właściciele ziemscy. Babka Rose Hanbury – Lady Elizabeth Lambart była jedną z druhen na ślubie Elżbiety II w 1947 roku.

Rose Hanbury ma dwoje rodzeństwa – siostrę Marine Jane i brata David’a Mark’a James’a. Dorastała w Georgian Wembury House w Devon. Ukończyła prestiżową Stowe School, a następnie rozpoczęła naukę na The Open University.

Sarah Rose Hanbury – życie zawodowe

Rose Hanbury pracowała jako modelka, była zatrudniona w agencji Storm. Zajmowała się także marketingiem politycznym.

Sarah Rose Hanbury – znajomość z księciem Williamem i księżną Kate

Rose Hanbury razem z mężem zamieszkali po ślubie w Norfolk. Wtedy zaczęła się ich bliższa znajomość brytyjską parą książęcą – księciem Williamem i księżną Kate, z którą przyjaźniły się już wcześniej. W 2019 roku portale plotkarskie i brytyjską prasę obiegła informacja o rzekomym romansie księcia Williama i Rose Hanbury. Po tym incydencie przestała się pokazywać na ważniejszych oficjalnych uroczystościach. Rose Hanbury z mężem pojawili się jednak na uroczystościach pogrzebowych królowej Elżbiety II.

Sarah Rose Hanbury – życie prywatne

Rose Hanbury w czerwcu 2009 roku wyszła za mąż za Lord’a Cholmondeley’a, który jest od niej o 24 lata starszy. Mają troje dzieci – bliźnięta Alexandra Hugh George’a i Oliviera Timothy’ego George’a oraz córkę Lady Iris Marine Aline Cholmondeley.

Lord Cholmondeley – mąż

David George Philip Cholmondeley, 7. markiz Cholmondeley, nazywany wicehrabią Malpas, a następnie hrabią Rocksavage to arystokrata brytyjski. W latach 1990 – 2022 pełnił funkcję Lorda Wielkiego Szambelana Wielkiej Brytanii. Urodził się 27 czerwca 1960 roku w rodzinie o silnej pozycji politycznej. Jest potomkiem pierwszego premiera Wielkiej Brytanii.

Lord Cholmondeley, zanim w 1990 roku uzyskał tytuł markiza, zajmował się filmem. Na swoim koncie ma niewielką rolę w filmie fabularnym, a także wyreżyserowanie kilku innych.

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images