Adam Woronowicz o wymarzonej roli. Wspomniał o "Ojcu Chrzestnym" [TYLKO U NAS]

21032024_KLARA_WORONOWICZ_ROLAZYCIA (1)
Adam Woronowicz należy aktualnie do grona najpopularniejszych polskich aktorów. Gwiazdor ma na koncie angaże w popularnych serialach, a od pewnego czasu widzowie mogą oglądać go w najnowszej produkcji "Klara". Czy Adam Woronowicz któryś z dotychczasowych występów może określić mianem "roli życia"? Na to pytanie próbował odpowiedź w rozmowie z Dagmarą Olszewską.

Adam Woronowicz od wielu lat jest aktywnym zawodowo aktorem. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie w 1997 roku, by niedługo później rozpocząć współpracę z warszawskim Teatrem Rozmaitości. Popularność przyniosła mu rola księdza Jerzego Popiełuszki w filmie Rafała Wieczyńskiego zatytułowanym "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Dał się poznać widzom z bardzo różnych stron. Ma na koncie występy komediowe, dramatyczne, historyczne czy role jednoznacznie złe tak jak w serialu "Skazana".

Adam Woronowicz o tym, czym jest dla niego "rola życia"

Wielu aktorów podświadomie czeka na rolę, która byłaby niejako ich zawodowym Mount Everestem. W przypadku rozmów na temat "ról życia" często przywoływany jest Marek Kondrat. W jego dorobku takim mianem można nazwać występ w kultowej produkcji "Dzień świra". A czy Adam Woronowicz uważa, że taka rola życia jest już za nim? Aktor w rozmowie z Dagmarą Olszewską został o to zapytany.

Naprawdę nie myślałem o tym. Pozostawię to krytykom albo widzom, może oni jakoś mi pomogą, nie wiem. [...] Ja może powiem tak, nie wiem, z jaką emocją się wiąże rola życia
- przyznał zupełnie szczerze.

W takim razie czy Adam Woronowicz ma swoje wymarzone role? Aktor przyznał, że tak i zdradził, że są to postacie, które już zostały zagrane!

- Chciałbym bardzo gdzieś się przemazać w jakimś" Ojcu Chrzestnym". Chciałbym zagrać w jakimś Jamesie Bondzie [....]. Ja bardzo lubię kino lat 70., 80. Często wracam do różnego rodzaju filmów. Bardzo je lubię. Uwielbiam też seriale [...] "House of Cards", wracam do niego od czasu do czasu. Mam rzeczywiście takie role bądź takich aktorów, którzy mnie bardzo interesują, do których wracam — powiedział i dodał:

Natomiast muszę pani powiedzieć taką rzecz, że myślę sobie, że fajniej by było zagrać jeszcze w jakimś takim naprawdę pięknym filmie, w kinie epickim. Ale nie wiem, czy w tej dobie takie filmy mają szansę powstać. Właśnie takie sagi rodziny, jak rodzina Corleone. [...] Ale oczywiście jak sobie takie historie oglądam, takie obrazy, to fajnie się zatracić i zapomnieć, jak to zostało zrobione, jak powstało. Tylko pójść za historią. To znaczy, że ja aktor, który często staje po tej stronie kamery, jeszcze się umiem zachwycić, zapomnieć. Ja to bardzo lubię.

Adam Woronowicz o najstarszej córce

Poza życiem zawodowym Adam Woronowicz spełnia się również na gruncie prywatnym. Od wielu lat związany jest z żoną Agnieszką, z którą doczekał się trzech pociech. Jego najstarsza córka osiągnęła już pełnoletność i musiała podjąć decyzję o zawodowej drodze, którą chciałaby podążać. Jakiś czas temu Aktor w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą zdradził, czy pociecha wybrała kierunek artystyczny bądź poszła jego śladami.

- Póki co nie, wybrała sobie taki kierunek studiów, który ją interesuje. Bardzo jej kibicuję i mam nadzieję, że na tej drodze będę kimś, kto ją jakoś wspomaga i umacnia, żeby się odkryła to, co tak naprawdę ją interesuje, kręci, w czym chce się rozwijać i bardzo jej kibicuję — powiedział Adam Woronowicz.

Aktor dodał, że ani przez chwilę nie miał żalu, że córka nie chce podążać wyrytą przez ojca ścieżką. Wręcz przeciwnie — cieszy się, że podjęła decyzję zgodną ze swoimi zainteresowaniami.

- Żalu co do tego, że dziecko nie idzie w moim kierunku, nie mam absolutnie. Bardzo chciałbym raczej, żeby wybrała takie miejsce, taki kierunek [...], który ją najbardziej interesuje, żeby się mogła w tym realizować i żeby mogła z tego czerpać satysfakcję, że robi to, co ją naprawdę interesuje. A wszystko inne jest naprawdę drugorzędne — dodał wówczas.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Reporter: Dagmara Olszewska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości