Agata Kulesza o nowej teatralnej roli. Kogo zagra w spektaklu "To wiem na pewno"?

Agata Kulesza w nowym spektaklu
Agata Kulesza w nowym spektaklu
Źródło: "Co za Tydzień"
Agata Kulesza od lat związana jest z warszawskim Teatrem Ateneum. Niedługo fani aktorki będą mogli ponownie zobaczyć ją na scenie. 21 maja 2022 roku swoją premierę miał spektakl "To wiem na pewno", w którym Agata Kulesza gra jedną z głównych ról. W czerwcu dla widzów przygotowano kilka spektaklów. O czym jest "To wiem na pewno"?

W Teatrze Ateneum swoją premierę miał nowy spektakl z udziałem Agaty Kuleszy. Choć autorem sztuki oryginalnej jest australijski scenarzysta Andrew Bovell, "To wiem na pewno" dotyka tematów aktualnych również nad Wisłą. O fabule spektaklu opowiedzieli główni bohaterowie - Agata Kulesza, Paulina Gałązka oraz Przemysław Bluszcz. Podczas pracy odwiedziła ich ekipa programu "Co za Tydzień".

Ateneum "To wiem na pewno" - spektakl z Agatą Kuleszą

Agata Kulesza po udanych rolach filmowych i serialowych zwraca się w stronę teatru. Teraz aktorkę będzie można oglądać na scenie Teatru Ateneum. W spektaklu pod tytułem "To wiem na pewno" aktorka gra Annę, matkę czwórki dorosłych dzieci.

- Jest troszkę nadopiekuńcza, trochę tyranizująca. Myślę, że po prostu boi się o swoje dzieci, stara się im zorganizować życie przy jednoczesnym podkreślaniu tego, że ona już matką była i ona już ma dość. Ona już chce zostać przy swoich problemach, chce pobyć ze swoim mężem sam na sam, a nie tylko zajmować się dziećmi - zdradziła Agata Kulesza w rozmowie z ekipą "Co za Tydzień".

W spektaklu widzowie będą mogli oglądać również Paulinę Gałązkę, która gra córkę Agaty Kuleszy. Aktorka przyznała, że jej bohaterka popełnia te same błędy, które neguje w zachowaniu matki.

- Moja bohaterka Pola musi przejść fazę dojrzewania. Z bycia dziewczynką do bycia kobietą, bo teoretycznie jest idealną, wzorową matką, żoną, córką, pracownicą. Ale w tym wszystkim nie potrafi zadbać o siebie - powiedziała Paulina Gałązka.

Ojca zagra Przemysław Bluszcz. Aktor zdradził, że na scenie dochodzi do zrolowania dywanu, pod który zamiata się problemy w wielu polskich domach. Co to oznacza? I jak odbiorą to widzowie? Więcej o spektaklu dowiedzie się z fragmentu programu "Co za Tydzień".

czt_29
Agata Kulesza w nowym spektaklu zagra matkę
Źródło: "Co za Tydzień"

Agata Kulesza - kariera

Agata Kulesza jest aktorką filmową i telewizyjną, która ma na swoim koncie wiele nagród. Zagrała w największych polskich produkcjach, w tym m.in. w "Róży" i "Idzie", za których otrzymała pierwszego w historii rodzimego kina Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Od 2011 roku aktorka związana jest z warszawskim Teatrem Ateneum – im. Stefana Jaracza. Widzowie stacji TVN mogą oglądać Agatę Kuleszę w serialu "Skazana", gdzie wciela się w tytułową rolę niesłusznie skazanej sędzi Alicji Mazur.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: "Co za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co za Tydzień"

podziel się:

Pozostałe wiadomości