Materiał promocyjny

Czym jest skitouring i dlaczego warto słuchać przy tym audiobooków?

Maciej Grzelak o skitouringu
Czym jest skitouring i dlaczego warto słuchać przy tym audiobooków?
Redakcja antenowa "Co za Tydzień" gościła ostatnio w Szklarskiej Porębie i podzieliła się z widzami nie tylko pięknymi widokami. Maciej Grzelak instruktor skitouringu wyjaśnił, na czym polega ten mało znany sport i wyjaśnił, dlaczego słucha audiobooków podczas jazdy.

W Szklarskiej Porębie gościło ostatnio wielu miłośników sportów zimowych. Pogoda była idealna dla narciarzy i osób zjeżdżających na deskach. Niektórzy turyści uprawiali również skitouring. W strefie Storytel ekipa "Co za Tydzień" spotkała instruktora skitouringu, który wyjaśnił, czym jest ten sport i jak go uprawiać.

- Skitouring to taka piękna dyscyplina, która łączy podchodzenie w górę oraz czerpanie przyjemności z jazdy w dół. Zapinamy narty i zaczynamy podejście w lesie, narty są specjalnie do tego przystosowane, na ślizgu mają naklejoną fokę, czyli taki syntetyczny materiał, który uniemożliwia ześlizgiwanie się narty w dół. Mamy specjalne wiązania przystosowane do tego, aby umożliwić nam podejście, a później zjazd. Na pewno jedną z zalet jest ćwiczenie swojej kondycji podczas podejścia, jak i również techniki podczas zjazdu w dół, ponieważ zjeżdżamy zazwyczaj w dziewiczym terenie, gdzie jest świeży, nieubity śnieg — mówił instruktor Maciej Grzelak.

Audiobooki podczas jazdy na nartach

Jak się okazało, taka górska wyprawa to też idealny moment, żeby posłuchać ulubionych audiobooków.

- Podchodząc w lesie, słucham audiobooków. Ostatnio korzystam z aplikacji Storytel, jest fenomenalna, ponieważ można słuchać audiobooków gdziekolwiek jesteśmy, nieważne, czy mamy dostęp do internetu, czy nie, ponieważ możemy je pobrać na swoje urządzenie. Ostatnio słuchałem "Dzikie białko", które czyta Tomasz Kot. Bardzo lubię słuchać fantasy, bo kiedy przebywam w lesie, jest dodatkowy wydźwięk tego wszystkiego, mogę wyobrazić sobie niektóre postaci, czuję się jakby w środku tej akcji. Storytel umożliwia dostęp do 21 kategorii, ma kilkaset tysięcy tytułów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, także każdy znajdzie coś dla siebie — dodał.

Zobacz również:

Źródło zdjęcia głównego: cozatydzien.tvn.pl

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości