Gwiazdy na czele z Dominiką Gawędą nie zapominają o profilaktyce raka piersi

Dominika Gawęda wspiera akcję związaną z profilaktyką raka piersi
Dominika Gawęda wspiera akcję związaną z profilaktyką raka piersi
Źródło: "Co Za Tydzień"
Bra Day to Breast Reconstruction Awareness Day, zwany też Dniem Informacji o Rekonstrukcjach Piersi. To idea ogólnoświatowa, która do Polski dotarła w 2014 roku. Akcja służy edukacji i promowaniu zabiegów rekonstrukcji piersi po mastektomii. Od początku wspiera ją Dominika Gawęda - wokalistka Blue Café.

Bohaterkami Bra Day Polska są pacjentki, które zakończyły proces leczenia bądź są w jego trakcie. Akcja wspiera kobiety, które mają problem z samoakceptacją i chcą wrócić do pełni życia po intensywnej terapii.

czt_06
Dominika Gawęda o profilaktyce raka piersi i rekonstrukcji piersi po mastektomii
Źródło: "Co Za Tydzień"

Dominika Gawęda dba o profilaktykę raka piersi

Piosenkarka cieszy się, że są takie akcje, które uświadamiają kobietom, że powinny zadbać o swoje zdrowie.

Jeżeli się badamy, możemy kupić sobie czas. Dzisiaj kobiety, które wygrały walkę z rakiem, będą mogły pokazać swoją moc. Będą mogły rozkwitnąć, pokazać swoją kobiecość, pokazać wewnętrzny blask, a to jest dla nich bardzo ważne
- wyznała gwiazda Blue Café.

Podczas gali odbył się pokaz mody. W roli modelek wystąpiły pacjentki onkologiczne. Wśród nich były również dwudziestolatki, ponieważ nowotwór piersi dotyka nawet tak młode kobiety.

Galę poprowadziła dziennikarka Anna Puślecka.

Bra Day to jest dla mnie święto, dlatego że sama jestem pacjentką onkologiczną. Pracuję w świecie mody, jestem pacjentką szpitala w Łodzi, więc jest mi bardzo miło być współorganizatorem tej gali, patrzeć na dziewczyny, które przeszły tak dużo traumatycznych przeżyć, a mimo to tryskają energią
- wyznała współorganizatorka gali.

Anna Korcz i Natalia Kukulska apelują do kobiet

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Anna Korcz namawia kobiety do badań, które mogą uratować ich życie.

Kochane kobiety, kochajcie siebie, tak jak ja siebie kocham. Przynajmniej raz do roku pójdźcie do dwóch, trzech lekarzy. Profilaktyka zapobiega tylu łzom.
- apeluje aktorka.

Na gali zaśpiewała Natalia Kukulska. Piosenkarka wspomniała o jednej ważnej rzeczy.

Nam się trudno zatrzymać w tej gonitwie codzienności. To właśnie o tym był dzisiejszy koncert i ta gala, aby potrafić się zatrzymać, spojrzeć na to, co ważne, bo musimy skądś czerpać siłę. Żeby ją mieć, musimy mieć dla siebie uważność również, nie tylko dla innych
- podsumowała artystka.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

podziel się:

Pozostałe wiadomości