Gwiazdy w nowym spektaklu "Okno na parlament". "Bardzo dużo on mnie kosztuje"

Autor:
Dominika
Kowalewska
Gwiazdy w nowym spektaklu "Okno na parlament". "Bardzo dużo on mnie kosztuje"

Za nami premiera nowej komedii w reżyserii Krystyny Jandy. "Okno na parlament" to farsa, z której wyjdziecie szczerze rozbawieni. Niedługo przed oficjalną premierą ekipa "Co za Tydzień" odwiedziła aktorów. Co Krystianowi Peście sprawia największą trudność?

Krystyna Janda od lat prowadzi Fundację Krystyny Jandy na rzecz Kultury. W ramach niej działają dwa z najpopularniejszych teatrów w Warszawie: Och-Teatr, zlokalizowany na Ochocie oraz Teatr Polonia, który znajduje się w ścisłym centrum miasta. Na ich deskach można oglądać nie tylko Krystynę Jandę, ale również topowych polskich aktorów. Część z nich występuje w najnowszym spektaklu "Okno na parlament", który zadebiutował na scenie 16 marca.

Aktorzy o spektaklu "Okno na parlament"

"Okno na parlament" to nowa sztuka w reżyserii Krystyny Jandy. W obsadzie tej zaskakującej farsy znaleźli się Sandra Korzeniak, Lidia Sadowa, Aleksandra Szwed, Weronika Warchoł, Tomasz Drabek, Mirosław Kropielnicki, Sławomir Pacek, Krystian Pesta, Krzysztof Stelmaszyk oraz Grzegorz Warchoł. Na jednej z prób nie mogło zabraknąć ekipy "Co za Tydzień", która spotkała się z aktorami.

- To jest jedna z najzabawniejszych sztuk świata - stwierdziła Krystyna Janda.

Choć akcja sztuki dzieje się w Wielkiej Brytanii, to polski widz będzie mógł w niej odnaleźć to, co zauważa również na rodzimym politycznym poletku. "Okno na parlament" to farsa, w której dość naiwni bohaterowie wciągani są w serię coraz bardziej nieprawdopodobnych wydarzeń.

- Świat polityki, skandale, no i facet, który sobie coś wymyślił, a później wszystko mu się wali - skwitował Krzysztof Stelmaszyk, odtwórca roli ministra.

Szczególnie trudne zadanie ma Krystian Pesta, który w spektaklu wciela się w rolę doradcy ministra. Musi się sporo nabiegać!

- Wczoraj na pierwszej próbie generalnej miałem jeszcze swój zegarek prywatny, który pokazał mi spalanie tłuszczu, cardio, szczyt na granicy wytrzymałości. To chyba wszystko mówi o tym spektaklu, jak bardzo dużo on mnie kosztuje. Mam porozstawiane kubki z wodą we wszystkich czterech miejscach i tylko kiedy schodzę łapię powietrze i łyk - zdradził Krystian Pesta.

Aktor nie ukrywał, że zagranie w spektaklu reżyserowanym przez Krystynę Jandę było jego ogromnym marzeniem. Dlaczego? Tego dowiecie się, oglądając fragment niedzielnego wydania "Co za Tydzień".

Przedstawienie "Okno na parlament" w Och-Teatr

Na deskach Och-Teatru zostanie zaprezentowana kolejna farsa autorstwa znanego mistrza gatunku, Raya Cooneya - tym razem będzie to czwarty klasyk w jego dorobku. Fabuła skupia się na prawicowym polityku, który popada w skandaliczny romans z sekretarką o poglądach lewicowych, a jego rząd znajduje się w trudnej sytuacji kryzysowej. Wplątani w tę intrygującą historię są również pracownicy hotelu oraz zazdrośni małżonkowie. Wszystko to prowadzi do absurdalnych sytuacji i niezwykle zaskakujących zwrotów akcji. Na scenie zobaczymy wybitnych aktorów, a nad całością czuwa oczywiście Krystyna Janda.

Spektakl zadebiutował na teatralnych deskach 16 marca.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: "Co za Tydzien"

Pozostałe wiadomości